Kızılay Bakırköy Şube Başkanı İbrahim Ethem VELİ
GÖREVDEN ALINDI

Resmi büyütmek için tıklayınız
Resmi büyütmek için tıklayınız

25 yılı aşkın süredir Kızılay Bakırköy Şube Başkanlığı görevini yürüten İbrahim Ethem Veli, görevinden alındı.
Bakırköy Kızılay’ı, Ataköy Yunus Emre Kültür Merkezi’nin yanında bulunan arsayı satın alarak hastane yapmak istemeleri nedeniyle gündemdeydi.
Bu arada bunca yıldır başkanlık görevini sürdüren kişinin görevden alınış gerekçesi de merak ediliyor.

KIZILAY BAŞKANINI BAKIRKÖYLÜLER, ÖZELLİKLE ATAKÖYLÜLER ÇOK İYİ TANIYOR
Ataköy’de Yunus Emre Kültür Merkezi’nin yanında bulunan, tapu kayıtlarında düşük yoğunluklu hizmet alanı olarak görünen 2 dönüm arsayı TOKİ’den kişiye özel olduğu idda edilen ihaleyle alan, orada önce kız öğrenci yurdu, daha sonra Fizik Tedavi Merkezi, sonra da hastane yapacaklarını söyleyen Kızılay‘a Ataköylüler tarihi eserin yanında inşaat yapılmaz diye itirazda bulunmuştu. Ateş Ünal Erzen döneminde Bakırköy Belediyesi, Kızılay’ı ihaleye sokulmadığı için dava etmiş ve inşaat ruhsatı vermemişti. Bu arada Kızılay’a Ataköy 9 - 10. Kısım’da Eski Dostlar Parkı yanında belediyeye ait arsa ile trampa edilme teklif edilmiş, Kızılay bu teklifi de kabul etmemişti. 2 bin metrekare yere hastane yapılamayacağının bilinmesine rağmen Bakırköy Belediyesi, Bülent Kerimoğlu döneminde Kızılay’a inşaat ruhsatı verdi. Kızılay kendi arsasının etrafını çevirdiği gibi, çevre sakinlerinin otopark olark kullandığı kamu arsasını da tahta perdelerle çevirdi. Bu yasa dışı uygulama tüm itirazlara rağmen devam ediyor.

ŞİMDİ DE HUZUREVİ YAPMAK İSTİYORLAR
Aldığımız duyumlara göre Kızılay yetkilileri, buraya hastane yapmaktan vazgeçmişler. Şimdi de Huzur Evi yapmak istiyorlarmış. Ancak Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu Kızılay’ın bu isteğine olumlu yaklaşmamış. Yine aldığımız duyumlara göre, hastane ruhsatı aldıkları dönemde Bülent Kerimoğlu’na baskı yapanların yine devrede olmalarına rağmen Kerimoğlu’nun buna şiddetle karşı çıktığı biliniyor.
Gazetemizi arayan Ataköylüler, ne pahasına olursa olsun tarihi eserin yanına inşaat yaptırmayacağız diyorlar. Bu arada Kızılay’ın kamu arazisini işgaline neden hala göz yumuluyor sorusunun cevabını yetkililerden bekliyorlar...