BAKIRKÖY’DE NELER OLUYOR

Resmi büyütmek için tıklayınız
Resmi büyütmek için tıklayınız

YUNUS EMRE’NİN BAHÇESİNE ÖNCE BETON DÖKÜLDÜ, SONRA SÖKÜLDÜ
Ataköy Yunus Emre Kültür Merkezi’nin ön kısmında bulunan bahçeye koyulan baz istasyonuna Ataköylülerin tepkisi daha geçmeden, içerisinde tarihi bir sakız ağacının da bulunduğu bahçenin içine beton dökülerek bir organizasyon alanı yapılmaya başlandı. Kır Düğünü alanı olarak kullanmak üzere yapıldığı iddia edilen bu yerle ilgili resmi bir açıklama yapılmazken, gelen yoğun tepkiler üzerine bir hafta sonrasında, yapımı henüz tamamlanmadan yıkılması Ataköylülerin kafasını karıştırdı. Konuyla ilgili tepkisini dile getiren bir Bakırköylü, “Yapboz tahtası gibi oldu; önce yaptılar, sonra kırıp kaldırdılar. Buraya dökülen betonun da, gelen işçinin de parası bizim vergilerimizle ödeniyor.” diye konuştu. Edindiğimiz bilgilere göre, beton alanın kaldırılması sonrasında bahçe içerisi sadece çimlendirilerek, orijinal  dokusuna kavuşturulacak.

5. KISIM’DA MUHTARLIK VE SAĞLIK OCAĞI YANINA KAFE
Ataköy 5. Kısım’da muhtarlık ve sağlık ocağı binasının yanında bulunan, trafoya bitişik çalışmaları gören semt sakinleri, “Burada ne yapılıyor?” diye sordular. Biz de, söylenen yere gittiğimizde bir takım kişileri inşaat çalışmalarını yaparken gördük. Çalışanlara, “Burada ne yapılıyor?” diye sorduk. “Belediyeden ihale ile alındı. Kafe olacak.” yanıtını aldık. Yetkililerle yaptığımız görüşmelerde “Bu ihale ne zaman yapıldı, kaç kişi katıldı?” şeklindeki sorularımıza, “Böyle bir ihaleden haberimiz yok.” yanıtını aldık. Son görüşmelerimizde ise, “mühürlendi” cevabı ile karşılaştık. Semt sakinlerinin yoğun tepkisi sürüyor. Bizler de kamuoyunu aydınlatmamız için yetkililerden  bir açıklama bekliyoruz.

RESTORAN AÇILACAKMIŞ (!)
Nikah Salonu olarak inşa edildi ve açılışı Ateş Ünal Erzen tarafından yapıldı. Sonra Tarık Akan Konferans Salonu oldu. Şimdi de fotoğrafta görülen yerde restoran yapılacağı söyleniyor. İsminin açıklanmasını istemeyen bir yetkili, ihalenin yapıldığını söylüyor ama yaptığımız araştırmalarda, belediyenin internet sitesinde böyle bir ihaleye rastlanmıyor. İhale yapıldı mı, ne zaman yapıldı, ihaleyi kim kazandı belli değil. Gazetemizi arayanlar, “İnşallah bu söylentiler doğru değildir.” diyorlar. Yetkililerden kamuoyu adına açıklama bekliyoruz.

YAYA KALDIRIMI MI, OTOPARK MI?
Bakırköy’de yapılan uygulamalar insanları çileden çıkarıyor. Capacity Alışveriş Merkezi’nin sol karşısında bulunan Ramada Hotel’in cadde tarafındaki yaya kaldırımı otopark olarak kullanılıyor. Buraya park ettiğiniz zaman yanınıza yaklaşan kişi sizden otopark ücreti talep ediyor. Bu uygulama yasal ise, otopark olarak kullanılan bölüm yaya kaldırımından ayrılmalıdır ve insanlara saygıdan, “otopark alanı olduğunu belirten” bir de tabela asılmalıdır. Yok, kamuya terk alan ise böyle bir uygulamaya yetkililer müdahale etmelidir. Böylece, sorunlar ortadan kalkmış olur.

Resmi büyütmek için tıklayınız
Resmi büyütmek için tıklayınız
Resmi büyütmek için tıklayınız
Resmi büyütmek için tıklayınız
Resmi büyütmek için tıklayınız
Resmi büyütmek için tıklayınız
Resmi büyütmek için tıklayınız