HEM ENGELLİLERE TERAPİ, HEM ÖĞRENCİLERE DERS

Resmi büyütmek için tıklayınız

Haliç Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü öğrencileri, eğitimlerine destek amacıyla Atatürk Spor ve Yaşam Köyü’nde bulunan hidroterapi havuzunda özel ders işliyor.
Öğrenciler, Bakırköy Belediyesi Engelli Rehabilitasyon Merkezi’nde psikolojik destek hizmeti veren aynı zamanda Haliç Üniversitesi Öğretim Görevlisi olan Kemal Koçak gözetiminde gruplar halinde hidroterapi havuzunu ziyaret edip, pratik eğitim olanağı elde ediyor.
Bakırköy Hidroterapi Merkezi’nin sadece Bakırköylülere değil, İstanbul’un diğer ilçelerinden gelen engelli bireylere de hizmet verdiğini belirten Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu da gelecekte fizyoterapiyi meslek edinecek ve bu hizmeti yerine getirecek öğrencilerin pratik edinmeleri için öğrencilere ev sahipliği yapmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Hidroterapi Havuzunda geçirilecek bir ders saatinin öğrenciler için büyük bir tecrübe olacağını ifade eden Kerimoğlu, “Geleceğin fizyoterapistlerine meslekte onları neleri beklediğini yerinde görmelerinin onlar için önemli olduğunu düşünüyorum. Eğer öğrencilerimiz gelecekte hidroterapi tedavisini seçmek isterlerse bu tedaviye ihtiyacı olan insanların onlara olan istek ve memnuniyetlerini burada, yerinde görmelerini istedik. Bu merkezde sıcak suyun kaldırma ve direnme gücünü kullanarak uygulanan tedavinin etkileri çok olumlu oluyor. Tedaviye cevap daha kısa sürede alınıyor. Bu da mesleklerini daha başarılı ve canı gönülden yapmanızın önünü açıyor.” diye konuştu. Kerimoğlu ayrıca, derslerin ve merkezde yürütülen çalışmaların devam edeceğini, çok etkin olmayan bu sağlık hizmetinin yaygınlaştırılması için çaba sarf edeceklerini belirtti.