MERAL AKŞENER “HEDEF, DEVLETİ VE EKONOMİYİ TEK KİŞİNİN ÇİFTLİĞİ OLMAKTAN KURTARMAKTIR”

Resmi büyütmek için tıklayınız

Meral Akşener İstanbul Avcılar Mira Palas’ta basın mensupları ile buluştu. Açıklamalarda bulunan Akşener; Sorun çözücü bir parti olarak kurulacaklarını ve en büyük hedeflerinin, Türkiye’nin kötüye gidişini durdurmak, devleti ve ekonomiyi tek kişinin çiftliği olmaktan kurtarmak olduğunu söyleyerek “Milletimizle el birliği ve gönül birliğiyle bunu başaracağız.” dedi. 
Partimizin kuruluş çalışmalarının sona yaklaştığı günlerdeyiz. Yoğun ancak bir o kadar da heyecan dolu bir gayretin içindeyiz. Yüksek bir tempo ile ve büyük bir azim ile çalışmalarımızı yürütüyoruz. Çalışmalarımıza vatan hizmeti olarak bakan ve destek olan 81 vilayetimizdeki her düşünceden ve her kesimden insanımıza teşekkür ediyoruz. Bugün, birlikte yol yürüdüğümüz arkadaşlarımızın bir bölümü ve sivil toplum örgütleri temsilcileriyle akşam yemeğinde bir araya geliyoruz. Bu vesileyle bazı bilgileri sizler aracılığıyla milletimizle paylaşmak istiyoruz.
Bugün memnuniyetle görüyoruz ki, partimiz resmi bir kimliğe kavuşmadığı halde milletimiz çok büyük bir ilgi gösteriyor. Dost düşman herkes bilsin ki, çaldığımız maya tuttu. Partimizin mayası tuttu. Her yöreden, her kesimden ve her düşünceden büyük ilgi görüyoruz. Ben bir seçim ortamında bu rüzgârın daha da büyüyeceğini ve fırtınaya dönüşeceğini görüyorum. Türkiye’nin partisi olarak doğuyoruz. Bu sadece bizim çaba ve gayretimizle değil, milletimizin istek ve arzusuyla oluyor. Buradan ilan ediyorum; milletimiz partimizi doğmadan, Türkiye’nin partisi olarak tescilledi. Türkiye’nin dört bir tarafından sorun çözücü bir parti olarak görülüyoruz. Sorun çözücü bir parti olarak doğuyoruz. En büyük hedef; Türkiye’nin kötüye gidişini durdurmak, devleti ve ekonomiyi tek kişinin çiftliği olmaktan kurtarmaktır. Milletimizle el birliği ve gönül birliğiyle bunu başaracağız.” dedi. Açıklamalarına devam eden Akşener basın mensuplarının sorularını da yanıtladı.
Akşener daha sonra 1500 kişi ile birlikte yemek yedi.