5 EYLÜL DÜNYA OMURİLİK FELÇLİLER GÜNÜ CUMHURİYET MEYDANINDA KUTLANDI (!)
BİZİ YÖNETENLER, ENGELLİLERİ NE ZAMAN DÜŞÜNECEKSİNİZ?

Resmi büyütmek için tıklayınız
Resmi büyütmek için tıklayınız

Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği “TOFD” Bakırköy’de doğup,  Türkiye’nin en çalışkan ve üreten Sivil Toplum Örgütü olmuştur.
Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği 1998 yılından bu yana; öncelikle omurilik felçlileri olmak üzere tüm ortopedik özürlülerin tıbbi, mesleki, ekonomik ve sosyal sorunlarının çözümlerine yönelik ulusal ve uluslararası alanlarda çalışmalar yapmaktadır.
Algı ve uygulamaları sağlıklı ve karar mercilerinin farkındalıklarına hitap etmeye çalışan TOFD ve Başkan Ramazan BAŞ, hem omurilik felçlisi olanların dertlerine ortak olup çözüm bulmaya çalışıyor hem de herkesin her an omurilik felçlisi adayı olma yalundaki tehlikelere dikkat çekmeye çalışıyor. Özellikle yaz mevsiminde denize balıklama atlayalara ikaz ve çağrıda bulunan başkan diğer yandan da otomobilde kemer takmanın zorunluluğuna dikkati çekmektedir.                        
Bakırköy Özgürlük Meydanı’nda ve Olimpiyat Evi önünde yapılan faaliyetler ile özellikle sağlam insanların tekerlekli sandalye ile engelleri aşma sıkıntılarını uygulamalar ile gösterdi.  Etkinliğin içerisinde, sandalyede dans ve spor, emniyet kemeri devrilme simülatörü, büyük ilgi gördü.  Özgürlük Meydanı’na getirilen büyük simülatör ile 10 km hızla giden araba içinde kemer bağlamazsanız nelerle karşılaşacağını tüm Bakırköy yaşadı.
TOFD olarak 2006 tarihinden bu yana ADIM ADIM'IN DESTEKLERİYLE İYİLİK PEŞİNDE KOŞ ve YOL ARKADAŞIM OLUR MUSUN? sloganlarıyla akülü tekerlekli sandalye yardım kampanyası yaparak birçok kişinin bağışlarıyla verdikleri destekler neticesinde, 81 ilde bir çok ihtiyaç sahibinin özgürce hareket edebilmesi için toplamda 1808 akülü tekerlekli sandalyeyi  ihtiyaç sahiplerine teslim ettiler.
Lütfen hem kendi geleceğinizi garanti altına alarak tedbiri elden bırakmayın hem de engelli ve tekerlekli sandalye ile hareket eden engelli arkadaşlarımızın yolunu kapatmayın.
SON slogan ise belediye ve yerel yönetimlere;
ENGELLİYE RUHSAT VERME
Haydi hep beraber  TOFD’nin yanında olalım.

Resmi büyütmek için tıklayınız