EYLÜL 2017 BELEDİYE MECLİSİNDE NELER GÖRÜŞÜLDÜ

05 Eylül 2017
Bir aylık tatilin ardından açılan Bakırköy Belediyesi’nin 05 Eylül 2017 günü yapılan meclis toplantısında Arakan ve tüm dünyadaki insanlık dışı uygulamaları kınayan ortak bir mesaj okundu. CHP ve Ak Parti grupları adına geçmiş günlere ait kutlama mesajları sonrasında geçilen meclis gündeminde 4706 sayılı hazineye ait taşınmaz malların değerlendirilmesi ve katma değer vergisi kanununda değişiklik yapılması hakkında kanun, tutarların 775 sayılı gecekondu kanununun öngördüğü işlerde kullanılmak ve kullanılmadığı yıllardaki bir sonraki yıllara devir olması için özel ödenek ayırılması hakkındaki ve İstanbul Bilişim ve Akıllı Kent Teknolojileri Anonim Şirketi, İSPARK yönetim kurulu kararı ile şirket sermayesinin artırımı neticesinde hissemize tekabül edip iştirak bedelinin artırılması hakkındaki teklifler komisyonlara havale edildi.
06 Eylül 2017
Bakırköy Belediyesi 06 Eylül 2017 tarihli meclis oturumunda Muzaffer Şahin, Selim Malgaz ve Nurhan Çetinkaya mazeretli olarak oturuma katılmadı. Zabıt özetinin okunmasının ardından gündem maddelerine geçilmeden CHP Meclis Üyesi Ziya Çıkıt, gündem dışı söz alarak 6-7 Eylül olayları hakkında konuşma yaptı. Ziya Çıkıt’ın konuşmalarının genel siyaseti ilgilendirdiğini belirten Ak Parti Meclis Üyesi İbrahim Keleş, 62 yıl öncesine dayanan bir olayın konuşulması gereken yerin Bakırköy Belediye Meclis Salonu’nun olmadığını söyleyerek, CHP’li üyeleri Bakırköy meclisinde Bakırköy sorunlarını konuşmaya davet etti. Kısa süreli tartışmanın ardından gündem maddelerine geçildi.
08 Eylül 2017
Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu’nun da katıldığı Bakırköy Belediyesi 08 Eylül 2017 tarihli meclis oturumunda İrfan Kurtulmuş ve Şükrü Aydın mazeretli olarak oturuma katılmadı. Geçen döneme ait zabıt özetinin okunmasının ardından gündeme geçildi. Belediye başkanına yetki verilmesi konusunun görüşüldüğü toplantıda söz alan Ak Parti Meclis Üyesi Servet Toraman, Ak Parti Grubunun tam kadro katıldığı ancak CHP Meclis Üyelerinin büyük bir bölümünün yetki verilmesiyle ilgili önemli bir oturuma katılmamalarının dikkat çekici olduğunu söyledi. Toraman’ın konuşmasının ardından söz alan Bülent Kerimoğlu, yaptıkları ve yapamadıkları hakkında uzunca bir konuşma yaptı.
Oy çokluğu ile Bakırköy Belediye Başkanına yetki verildi.
NOT: Bakırköy Belediyesi Eylül 2017 toplantılarının tümünü internet sitemizden sesli olarak dinleyebilirsiniz...