Atatürk Spor ve Yaşam Köyü’nde Sait Babaoğlu yönetiminde sportif faaliyetler hız kesmeden devam ediyor.
BAKIRKÖY’DE SPOR YAPMAYAN KALMAYACAK

Resmi büyütmek için tıklayınız
Resmi büyütmek için tıklayınız

Atatürk Spor ve Yaşam Köyü tesislerinde yaz döneminde yapılan çalışmaları Sait Babaoğlu’na sorduk.
Sait Babaoğlu şu açıklamalarda bulundu;
Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu’nun “Bakırköy’de spor yapmayan kalmayacak” sloganını hayata geçirmek, tesislerimizin kültürel ve sosyal açıdan en verimli şekilde Bakırköylü halkımızın kullanımına sunmak için Atatürk Spor ve Yaşam Köyü tesislerinin tümü Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüzün bünyesinde hizmet vermeye devam etmektedir. Bu vizyon doğrultusunda tüm müdürlük personelimiz olarak; çocuklarımız için iyisi değil en iyisini yapma gayretiyle çalışmaktayız. Son bir yılda ücretsiz kurslarımızdan 4500 çocuk olmak üzere 5500 Bakırköylü vatandaş faydalanmıştır.
a) Yaz Spor Okulları
Dört dönem yaptığımız yaz spor okullarımıza 1500 çocuğumuz katılmıştır. Tam gün olarak (09:00 – 16:00) düzenlediğimiz yaz spor okullarında yiyecek, giyecek ve tüm ihtiyaçlarını Belediyemiz tarafından ücretsiz olarak karşılanmıştır.
b) Yetenek Taraması
Yaptığımız ücretsiz yaz spor okuluna İlçemizde branşlarında profesyonel olan 5 spor kulübümüz; Bakırköy Basket Kulübü, Bakırköy Gençlik Spor Kulübü, İstanbul Tenis Eğitim Spor Kulübü Türkiye Satranç Federasyonu, Maya Yogo
Bu değerli kulüplerimiz de karşılık beklemeden 2 eğitmen vermişlerdir. Milli takımlarımıza yetiştirmek için yetenek taraması yapmışlardır. Kendi branşında 300 çocuğumuzu kulüplerine almışlardır.
Yalnız İlçemizde değil Ülkemizde örnek gösterilen bu çalışma düzenleyeceğimiz ücretsiz kış spor okullarında da devam edecektir. Çalışmaların her aşamasını yakından takip eden Belediye Başkanımız Bülent Kerimoğlu çocuklarımız için iyisini değil en iyisini yapmak için belediyenin tüm imkanlarını seferberlik edilecektir talimatını vermiştir.

HAYATA GEÇİRDİĞİMİZ PROJELERİMİZ
Yaz ve Kış Spor Okulları
Yüzme (Çocuk ve Yetişkin)
Basketbol, Voleybol, Futbol, Buz pateni, Tenis (Çocuk ve Yetişkin) Satranç, Jimnastik, Folklor
Yoga, Sabah Sporları.

FAALİYETE GEÇİRDİĞİMİZ ETKİNLİKLER
29 Ekim Cumhuriyet Kupası , 10 Kasım ATA’ ya Saygı Spor Şenlikleri, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Etkinliği, 19 Mayıs Paletli Yüzmeye Teşvik Yarışları, Sporcu Anneler Günü  Etkinliği , Satranç Turnuvası

YENİ DÖNEM PROJELERİMİZ
1- Eylül ayı itibariyle Kış Spor Okulları (8 Branşta Eğitim.)
2- 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
ve Spor Şenlikleri.
3- 10 Kasım ATA’ya Saygı
Etkinlikleri.

(Yaprak AKBABA)

Resmi büyütmek için tıklayınız