Bakırköy Müzik Akademisi’nden Atatürk’ün sevdiği şarkılar
ALKIŞLAR SİZİN İÇİN

Resmi büyütmek için tıklayınız
Resmi büyütmek için tıklayınız

Cumhuryetimizin kuruluşunun 94. yılı nedeniyle Bakırköy Müzik Akademisi İspirtohane Kültür Merkezi’nde Atatürk’ün sevdiği şarkıları seslendirdi. Faruk Salgar’ın yönettiği konsere ilgi büyüktü.
Saygı duruşu ardıdan İstiklal Marşı’nın söyleminden sonra başlayan konserde, Berkme Meyman “Yanık Ömer”, Tuğba Arslankale “Yeni Cami Avlusunda”, Özge Hataylı“Eklemedir Koca Konak”, Özge Kılıç “Bülbülüm Altın Kafeste” ve Selin Yücesoy “Bir Fırtına Tuttu Bizi” eserlerini seslendirdi. Konserde ayrıca Atatürk’ün sevdiği sekiz eser daha seslendirildi. Faruk Salgar da “Şahane gözler şahane” parçasını seslendirdi.
Konsere katılanlar, konserin son eserleri olan Mülkiye Marşı, Hoşgelişler ola Mustafa Kemal Paşa ve Onuncu Yıl Marşı’na Bayraklarını sallayarak eşlik ettiler. Konser sonunda izleyiciler Gençlik Korosu’nu dakikalarca adeta alkış yağmuruna tuttu.
Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu da Cumhuriyet Bayramı nedeniyle programının yoğunluğundan konser öncesinde Müzik Akademisi’ni ziyaret ederek başarı temennilerinde bulundu.

Resmi büyütmek için tıklayınız
Resmi büyütmek için tıklayınız