CHP'DEN BAKIRKÖY'DE SPOR ÇALIŞTAYI

Resmi büyütmek için tıklayınız
Resmi büyütmek için tıklayınız

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Spor Kurulu tarafından düzenlenen İstanbul Spor Çalıştayı, Bakırköy’de gerçekleştirildi.
Bakırköy Belediyesi ev sahipliğinde ve Bakırköy Belediyesi Leyla Gencer Opera ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen toplantıya CHP Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Öney Cankurtaran, CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat, Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu, CHP Parti Yöneticileri, spor ve basın camiasından çok sayıda davetli katıldı.
CHP Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Öney Cankurtaran, ülke çapında gerçekleştirilecek toplantıların amacının spor kültürünü ve ekonomisinin gözden geçirilerek yapılandırılması için çalışmak olduğunu belirterek siyasetten sporu çıkarmak gerektiğini vurguladı. Cankurtaran; “CHP bünyesinde spor kurulu oluşturduk. Bu kurul aracılığı hem kendi spor politikalarımızı oluşturmak hem sporcuların sesi olmak hem de spor camiasının sorunlarını meclise taşıyarak çözüm üretmek adına çalışmalar yapacağız. Tüm spor dalları üzerinden toplumun spor kültürüne katılımı sağlayarak uluslararası rekabette spor ile söz sahibi olacağız. Ülke genelinde yapacağımız bu tür toplantılarla belediyelerle de ortak çalışarak ülkemizi sporla anılan bir ülke haline getireceğiz.” dedi.
Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu toplantının açılışında bir konuşma yaparak “CHP Genel Merkezi’nin koordinasyonunda gerçekleştirilen bu çalıştay ile CHP’li belediyelerin spora bakış açısını sizlerle paylaşma fırsatı bulduğumuz için teşekkürlerimi sunuyorum. Siyasette dostluk ve kardeşliği benimsediğimiz gibi sporda da evrensel değerlerle dostluk, barış ve beraberlik vurgusu yapıyoruz. Sporun birleştirici gücü vardır. Ve kesinlikle sporda başarılı olmamız için siyasetin spor yönetimine müdahale etmemesi gerekmektedir. Belediye olarak ücretsiz spor kurslarımızda dahil 18 ayrı branşta her yıl 7000 sporcuya hizmet ediyoruz.” dedi.
Toplantı, Divan Başkanlığını Cemal Kapan’ın yaptığı ve aralarında Arif Kızılyal’ın, Abdullah Kaya, Samiye Genç, Ayberk Yağız ve Ayşe Atıl’ın yer aldığı kurul üyelerinin sunumlarıyla devam etti.

Resmi büyütmek için tıklayınız
Resmi büyütmek için tıklayınız