CHP’Lİ MECLİS ÜYESİ NURHAN ÇETİNKAYA’DAN FARKINDALIK EYLEMİ

Resmi büyütmek için tıklayınız

Dünya Görme Günü’nde farkındalık yaratmak ve körlerle empati kurmak amacıyla Bakırköy Belediyesi CHP’li Meclis Üyesi ve Engelliler Komisyonu Üyesi Nurhan Çetinkaya gözlerini bantla kapatarak Özgürlük Meydanı’ndan sahile kadar yürüyüş yaptı.
Bakırköy’de çok tanınan ve kültür-sanat alanından hukuka birçok alandaki yetkinlikleriyle adından söz ettiren Kerim- Selim Altınok kardeşlerin de bulunduğu farkındalık yürüyüşünde bir açıklama yapan Altınok kardeşler; “Nurhan Çetinkaya’ya, hep yanımızda olduğu ve bize destek verdiği için çok teşekkür ediyoruz. Kültür-sanat etkinliklerinden faydalanmak adına Nurhan Bey’in çok yardımını gördük. Engelliler olarak en önlerde yer buluyoruz. Sanatı yaşamak ve paylaşmak bizler için hayatın içinde kendimizi var etmek anlamına geliyor. İnsanları engelli ve engelsiz diye ayırmak yapay bir şey. Aynı toplum içindeyiz sadece farklarımız var” dediler.
Yürüyüş esnasında bilinçsiz bir şekilde park eden otomobil ve motosikletler nedeniyle zorlu bir yürüyüş gerçekleştirdiğini söyleyen Nurhan Çetinkaya kaldırım işgallerinin ve engelli yürüyüş yollarının eksikliğinin de farkına vardığını belirtti. Çetinkaya; “Gözlerim kapalı olunca kokuları daha fazla duyumsadım. Bakarken görmediklerimin farkına gözlerim kapalıyken vardım. İnsanların ve müziğin sesini sanki ilk kez duyuyor duygusunu yaşadım. Ve bugün görme engelli arkadaşlarımızın yüz yüze geldiği sorunların daha fazla farkına vardım.” dedi.