KAYMAKAMIMIZA HOŞ GELDİNİZ YEMEĞİ

Resmi büyütmek için tıklayınız
Resmi büyütmek için tıklayınız

Gazetemiz, Kaymakamımız Nazmi Günlü’ye Sivil Toplum kuruluşlarının da katıldığı “Hoş geldiniz Yemeği” düzenledi. Yemekte, Sivil Toğlum Kuruluşları başkanları çalışma ve faaliyetleri hakkında Sayın Günlü’yü bilgilendirdiler. Yemek sırasında Bakırköy ile ilgili slayt gösterisi de izlendi. Kaymakamımız Nazmi Günlü yaptığı konuşmada şunları söyledi:
Böyle bir akşamı tertiplediği ve bizi yeni dostlarımızla tanıştırdığı için Özcan Bey’e çok teşekkür ediyorum. Tanışma maksatlı bu gecede bulunmaktan onur duyuyorum. Az önce burada mesleki geçmişim okundu. Türkiye’nin çok çeşitli yerlerinde görev yaptım. Marmara ve İç Anadolu bölgesi hariç her yerde çalışmıştım. Şimdi ise Marmara’da çalışıyorum. Daha önce ziyaret sırasında bazı misafirlerimize bahsettim. Çocukluğumuzda Ataköy’e gelip giderdik. Rahmetli babamın iş ortağı Ataköy’de oturuyordu ve biz sık sık Ataköy’e geliyorduk. Bakırköy’ü eski dönemlerinden beri biliyorum. Ataköy plajında denize girerdim. Onun dışında da İstanbul’da irtibatımız olan yakınlarımız var. Bakırköy’le şimdi tanışıyoruz fakat eski dönemlerini de sadece duyuyoruz. Her sene 1-2 defa gidip geliyorduk. Türkiye’de Bakırköy’ü herkes biliyor. Bu akşam konuşmacılarımızın eski ve yeni Bakırköy’den bahsetmesiyle kaynaklanan duygu bize yabancı değil. Ben de Mersinli’yim. Türkiye’de bu duyguyu yaşayan memleketlerin başında herhalde Mersin gelir. Mersin’de Mersinliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği vardır. Artık Mersin’de Mersinli kalmadığı için kalanlar da yardımlaşma ve dayanışma derneği kurdular. Ama bu ekonominin, piyasa koşullarının ve ülkede nüfus artışının getirdiği bir sonuç. Bu anlamda yapacak çok fazla bir şey olmadığını kabul ediyorum. Biz şunu da biliyoruz ki, Bakırköy Türkiye’nin en büyük ilçelerinden birisi ve büyük bir alanı kaplıyor. Zaman içerisinde Bakırköy’den ayrılan ilçelere baktığımız zaman, yapılaşması, nüfus artışları, şehircilik ve benzeri birtakım problemleri şöyle değerlendirmek lazım; bu anlamda Bakırköy’ü biraz daha elde kalmış ve kurtarılmış bölge olarak düşünmek lazım. Tabi Türkiye’de bu eğitim sistemi, üniversiteler ve akademik durum gözden geçirilecekse şehir planlama ve mimari alanında çok geride olduğumuzu düşünüyorum. Yıllar önce yapılan apartmanlar var ve estetik kaygı güdülmeyen yapılar mevcut. Buna rağmen Bakırköy’ün şanslı ilçelerden olduğunu düşünüyorum. Bu duyarlılık ve bilinçle sahip çıkıldığı takdirde daha da iyi olacağına inanıyorum.
Bu birliktelik bizim için çok güzel bir şey. Bize destek ve moral veriyor. Benim kaymakamlık görevini sürdürdüğüm onuncu ilçe. Biz çalıştığımız her yerde bu birlik ve beraberliği görüyoruz. Bu birlik ve beraberliğin olması bizim de işimizi kolaylaştırıyor. Hepinize çok teşekkür ediyorum. Sizler beni, başından beri olumlu açıkladınız ve bana destek çıktınız. Bu bizim için çok önemli. Ben de nerede yanınızda olmam gerekirse bütün çalışmalarımda sizinle beraber olacağım. Biliyorum ki ben, hepiniz kendiniz için değil Bakırköy için mücadele ediyorsunuz. Başında bulunduğunuz kuruluşların amaçları doğrultusunda bir şeyler yapma gayreti içerisindesiniz. Biz de benzer bir gayret içerisinde olduğumuz için bu birliktelikten güzel şeyler doğmasını umut ediyorum. Göreve yeni gelmeme rağmen çok yakın ilgi ve desteğinizi gördüm.
Bu güveninize ve samimiyetinize layık olmaya çalışacağım. Bu gece için tekrardan teşekkür ediyorum.         
Bakırköy Kaymakamı Nazmi GÜNLÜ tanışma yemeğine katılan Sivil Toplum Kuruluşları
Cavit GANİÇ (Rumelililer Derneği Başkanı), Arif AKDENİZ (Türk Ocakları Bakırköy Şube Başkanı), Nihat YILMAZ (Bakırköy Liseliler Derneği Başkanı), Selçuk KURT (Bakırköy Müzik Akademisi Başkanı), Yakup AKYÜZ ( Bakırköy Spor Vakfı), Arzu GEZENT (Bakırköy Kadın Meclisi ve Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Bakırköy Şube Başkanı), Asuman ERKAN (Türk Kadınlar Birliği Bakırköy Şube Başkanı), Yusuf  KADIOĞLU (Atatürkçü Düşünce Derneği Bakırköy Şube Başkanı), Ramazan BAŞ ( Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Başkanı), Nurdan Mihri ERDİŞ (Bakırköylüler Derneği Başkanı), Türkan ALPER (Türkiye Yardım Sevenler Derneği Bakırköy Şube Başkanı), Salim YILMAZ (Bakırköy İş Adamları  Derneği Başkanı), Göksenin İLERİ ve Didem COŞKUN.
FLODER Başkanı Taner DAYI ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Başkanı Gülser ALPARSLAN İstanbul dışında oldukları için yemeğe katılamadılar.

Resmi büyütmek için tıklayınız
Resmi büyütmek için tıklayınız
Resmi büyütmek için tıklayınız
Resmi büyütmek için tıklayınız
Resmi büyütmek için tıklayınız
Resmi büyütmek için tıklayınız
Resmi büyütmek için tıklayınız
Resmi büyütmek için tıklayınız
Resmi büyütmek için tıklayınız
Resmi büyütmek için tıklayınız
Resmi büyütmek için tıklayınız
Resmi büyütmek için tıklayınız
Resmi büyütmek için tıklayınız
Resmi büyütmek için tıklayınız