Yapılan toplantıda esnafın görüşü alındı
İSTASYON VE EBUZZİYA CADDELERİNDEKİ TARİHİ DEĞİŞİM

Resmi büyütmek için tıklayınız
Resmi büyütmek için tıklayınız

Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu; İstasyon (Fahri Korutürk) ve Ebuzziya Caddeleri’ndeki 7 büfe ve eklentilerinin yıkılmasının ardından iki cadde üzerinde dükkanları bulunan esnafla bir araya gelerek İstasyon ve Ebuzziya Caddeleri’ni Bakırköy’ün ve Türkiye’nin prestij ve marka caddelerinden yapmak istediklerini söyledi.
Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu, Bakırköy’ün ve Türkiye’nin yüz akı olacak projeyle İstasyon ve Ebuzziya Caddeleri’ni prestij cadde yapma konusunda hazırladıkları projelerle ilgili esnafın düşünce, görüş ve önerilerini aldı.
Kerimoğlu esnafla buluşmasında şu açıklamayı yaptı: “Bakırköyümüz’ün en işlek iki caddesi üzerinde Bakırköy Belediyesi olarak Bakırköy’ün ve Türkiye’nin yüz akı olacak yeni proje çalışmalarına başladık. Kent estetiğini geliştirmeye yönelik hazırladığımız projeler ile cadde mağazacılığını yaşatarak esnafımızın ayakta kalmasını amaçlıyoruz. Bu iki caddemizi Orta Avrupa’da örneklerini gördüğümüz prestij caddeler yapma noktasında sosyal belediyecilik anlayışımızın gereği olarak; esnafımızın düşünce, görüş ve önerilerini çok önemsiyoruz. Bununla ilgili olarak taslak projelerimizi hazırladık. Süratli bir şekilde; esnafımızın temsilcilerinin olacağı bir komisyon kurup nihai projeyi hayata geçirmek istiyoruz. İstanbul’un değişik semtlerinde 6.300 kişiyle yaptığımız araştırmada; maalesef bilinilirlik açısından ilk 10 cadde arasında Bakırköy’ün bu caddeleri yok. Tek tip dış cephe estetiği ile marka değerini artıracağımızı düşünüyoruz. İstasyon (Fahri Korutürk) ve Ebuzziya Caddeleri’nde hatta İstanbul Caddesi’ni de içine alacak şekilde kent estetiğine uygun dış cephe uygulamasının esnafımızın desteğiyle bir an önce hayata geçirilmesi gerekiyor. Bunun için biz belediye olarak belediye ve hukuki mevzuatı yerine getireceğiz dış cephe uygulamasını da esnafımız üstlenecek.”

Resmi büyütmek için tıklayınız