BAKIRKÖY ATASPOR’DA VEFA ÖRNEĞİ

Resmi büyütmek için tıklayınız
Resmi büyütmek için tıklayınız

Türkiye’nin en eski spor kulüplerinden Bakırköy Ataspor Camiası eski Başkan Sait Babaoğlu için bir araya geldi. Bakırköy Ataspor Başkanı Doç. Dr. Mehmet Emin Erdil’in, eski Başkan Sait Babaoğlu’na kulübe katkılarından dolayı teşekkür plaketi verdiği törene, yetişen öğrencilerin ilgisi büyüktü
Törende konuşan Sait Babaoğlu; “Su sporlarında birçok başarıya imza atan, 60'ın üzerinde milli sporcu yetiştirmiş, paletli yüzmede dünya kupasını kazanmış ve kurulduğu günden bugüne kadar 10 binin üzerinde insanımıza yüzme öğretmiş bir kulübün başkanlığını yapmaktan her zaman gurur duyacağım” dedi.
Yeni başkanın Doç. Dr. Mehmet Emin Erdil’in kulübü daha da büyüteceğine inandığını belirten Babaoğlu, 4 kez spor eğitim paneli düzenlediklerini ve her birine de dönemin spor bakanını getirerek bunları da ‘Olimpiyatlara Giderken Sporcu Çocuk Olmak’ isimli kitapta topladıklarını söyledi. Tüm çalışmalarını spor camiasına örnek olacak şekilde yürüttüklerini ifade eden Babaoğlu yeni yönetimin de aynı yolda ilerleyeceğine inancının tam olduğunu belirtti.