Ayak Bakımında Alman Ekolü
“PODİCLİNİC” ATRİUM’DA

Resmi büyütmek için tıklayınız
Resmi büyütmek için tıklayınız

Podiclinic Ayak Sağlığı Merkezi, alanında uzman Podologlardan oluşan profesyonel kadrosu ve "Tek İşimiz Ayak Sağlığı" prensibiyle Ataköy Atrium’da hizmet vermeye başladı.
Avrupa'da 1950'li yıllardan bu yana uygulanan ve tıp otoriteleri tarafından kabul gören Podoloji bilimini Türkiye'de uygulayan PODİCLİNİC; nasır, tırnak batması, deri / tırnak mantarı, topuk çatlağı, deforme ayak ve hallux valgus gibi sorunlara medikal çözümler sunuyor. Günümüzde kadın, erkek, genç, yaşlı herkesin sorun yaşadığı ve çoğu zaman nereye başvurulması gerektiği bilinmediği için tedavisiz kalan ayak sorunlarına medikal bakım ve destek uygulayan PODİCLİNİC, aynı zamanda diyabetiklere (şeker hastalarına) ve sporculara özel ayak bakımı hizmeti de sunuyor.
Podoloji alanında tecrübeli uzman kadrosuyla hizmet veren ve steril çalışma prensiplerinin dünya standartlarında uygulandığı PODİCLİNİC Ayak Sağlığı Merkezi yetkilisi Podolog Züleyha Akın, hedeflerinin franchise sistemiyle büyümek ve kaliteli ayak sağlığı hizmetlerini önce İstanbul geneline daha sonra tüm Türkiye'ye yaygınlaştırmak olduğunu ifade ederek şunları ekledi: “Chiropodist Türkiye” markasıyla, Almanya'nın köklü ayak sağlığı hizmet merkezleri markasının Türkiye temsilcisi olan kuruluşumuz, bu konuda Türkiye'de bir ilk olma özelliği taşıyor. Ayak sağlığını akademik anlamda eğitimli uzmanlara emanet etmek isteyen misafirlerimizi Atrium Podiclinic’e bekliyoruz. Açılışımıza özel olarak Ocak ayı sonuna kadar ücretsiz muayene hizmetimize devam edeceğiz.”

Podiclinic Ayak Sağlığı Merkezi'nde verilen medikal hizmetlerden bazıları şu şekilde:
Tırnak Batması için Tel ve Bant Sistemi
Genellikle ayaklarda ve birinci parmakta görülen tırnak batması nadir olarak  tüm ayak  tırnaklarında veya el tırnaklarında da görülebilir. Batan tırnağın etrafında şiddetli ağrı, şişme ve kızarıklık görülür ve bazen yaranın iltihaplanması da söz konusu olabilir. Tırnak batmasının başlıca sebepleri arasında; hatalı ve derinden kesilen ayak tırnakları, dar veya sivri burunlu ayakkabılar, devamlı darbelere maruz kalan tırnaklar (sporcular, hostesler ve bütün gün ayakta çalışan kişiler), hamilelik ve doğum sonrası dönemleri,obezite (şişmanlık) sayılabilir.
PODİCLİNİC uzmanları, Batık Tırnak tedavisi konusunda Avrupa'nın en çok tercih edilen yöntemleri olan 3TO ve Omega tel sistemleri ile BS Spange bant sistemlerini kullanıyor. Tırnak çekimi ve lazerle yakma gibi yöntemlere gerek kalmaksızın uygulanan tel sistemleri ile tırnak yatağı ve deformeleri de tedavi edilip batığın tekrarlaması önleniyor. Ayrıca hastanın bu sorunu tekrar yaşamaması için, ayakkabı seçimi, tırnak kesimi ve tırnak bakımı gibi konularda bilgilendirme de yapılıyor.

Nasırlar Artık Çaresiz Değil
Nasırlar, yanlış ayakkabı kullanımı ve basış bozukluklarından kaynaklı olarak ayağın belli bir bölgesinin sürekli darbe alması, basınç altında kalması ve sürtünme sonucu oluşur. Genellikle  ayağın alt kısmında ve parmak eklemlerinin üstünde sertlikler görüldüğünden en çok bilinen nasır tipi ayak nasırlarıdır. Podoloji (Ayak Sağlığı) uygulamaları çerçevesinde nasırlardan tek seansta kurtulmak mümkün. Seans sonrası Podolog tarafından hazırlanan kişiye özel ortezin düzenli kullanımı ve günlük yaşamda ayak bakımına dair tavsiyelerin de dikkate alınmasıyla, nasır vakalarının tekrarlama ihtimali sıfıra indirilebiliyor.

Tırnakta Mantarlarına Medikal Çözümler
Genellikle tırnağın sararması ve kalınlaşmasıyla birlikte tırnak mantarları, ayak altında ve parmak aralarında deri soyulması ve kokuyla birlikte de deri mantarları teşhis edilebilir. Çoğu zaman bulaşarak yayılan mantarlar, kişinin bünyesinden kaynaklı veya ilaçlara bağlı olarak da ortaya çıkabilir. Tek Seanslık Medikal Ayak Bakımı uygulaması ile tırnakların  ve ayak derisinin mantarlardan arındırılıp dezenfekte edilmesi mümkün. Sonrasında Podolog gözetiminde kontrol seansları ile de takip edilerek mantar sorunu tamamen çözüme kavuşturulur.
Tüm Medikal Ayak Sağlığı uygulamalarında dikkat edilmesi gereken en önemli konular hijyen ve uzmanın yeterliliğidir. Öncelikle uygulama yapılacak alan temiz ve düzenli, kullanılan aletler sterilize edilmiş ya da tek kullanımlık olmalıdır. İşlemi yapacak olan uzmanın eğitimi ve tecrübesi de sağlık açısından önem taşımaktadır. Podoloji Türkiye'de yeni yaygınlaşan bir alan olduğu için, eğitimli ve tecrübeli uzman sayısı oldukça az.
Podiclinic, Türkiye’deki üniversitelerin Podoloji bölümlerinden mezun Podologlar ve Almanya’nın köklü okullarından sertifikalı Medikal Ayak Bakım uzmanları ile birlikte maksimum kalitede ayak bakım hizmetleri sunmaya devam ediyor.

Ayrıntılı bilgi & Randevu için:
0212 560 02 60 - 0532 260 91 32
numaralarından Atrium Podiclinic'e ulaşabilirsiniz.
www.podiclinic.com

Resmi büyütmek için tıklayınız
Resmi büyütmek için tıklayınız
Resmi büyütmek için tıklayınız
Resmi büyütmek için tıklayınız