26. Yıl gecemize katıldılar; Düşüncelerini bizimle paylaştılar

 

Resmi büyütmek için tıklayınız

Tayfur Süner (Bakırköy Belediyesi eski Meclis üyesi ve Antalya Milletvekili)
Özcan Atamer, iyi bir dost, iyi bir Cumhuriyetçi, iyi bir Atatürk sever. Bu meziyetleri ve birçok konuyu defalarca Ataköy Gazetesi'nde dile getirdi. Ve bunları Bakırköy halkına duyurdu. Bakırköy'e hizmetlerinden dolayı Özcan Atamer'e çok teşekkür ediyorum.

Resmi büyütmek için tıklayınız

Av. Yakup Akyüz (Bakırköy Eski Belediye Başkanı)
Ataköy Gazetesi’nin 26. Kuruluş kutlama yemeğine eşimle birlikte katıldık. Gazete sahibi Özcan Atamer tarafından verilen yemek bir kutlama yemeğinin ötesinde Bakırköy’ümüzün çok değerli insanlarının bir araya geldiği ve hasret giderdiği çok farklı bir yemekti. Bakırköy’de belediye başta olmak üzere, görev yapan belediye başkanları, emekli olan ve halen görevde bulunan bürokratlar, Bakırköy’ün ileri gelenleri ve sevenleri, tüm siyasi partilerden gelen partililer; hepsi bir arada oldukça mutlu ve huzur içinde bir gece geçirdik. Aramızda çok değerli başka basın mensupları da vardı.
Oradaki geceye gelenlerle paylaştığımız en önemli konuların başında Ataköy Gazetesi sahibi Özcan Atamer’in sadece dürüst, namuslu, gerektiği gibi gazetecilik dışında Bakırköy’de huzur ve güvenin sağlanması, sosyal barışın, bu konuda gerektiğinde her türlü riski göze alarak hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan bir tavrın sergilenmesiydi.
Servetini Bakırköy ve Ataköylüler için harcamaktan en ufak bir tereddüt göstermeyen Özcan Atamer’e bu durumda saygı duymaktan başka yapacağımız bir şey yok.
O yemek salonunda gördüğüm bir diğer husus birlik ve beraberliğe ülkemizin çok ihtiyacı olduğu günlerden geçiyoruz.
Demek ki bir gazetecinin görevi sadece doğru haber yapmak değil; ülkenin çıkarları, cumhuriyetin kesintisiz devamı, Atatürk ilkelerine bağlılığın tüm siyasi partililerin olmazsa olmazıdır. O yemekte bunu da gördük, yaşadık.
Nice 26 yıllar dileğiyle.. Sen sağ ol Özcan Atamer. Hoşça kal. Sağlık ve mutluluk dileklerimle.

Resmi büyütmek için tıklayınız

Mete Alpman (Gazeteci)
Özcan Atamer kalemini kırmayan, doğruları söylemekten asla vazgeçmeyen bir gazeteci. Gazeteciliğini icra ederken de elinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştı ve çalışıyor. Kendisine şükran borçluyuz. Ataköy Gazetesi'ne daha nice yıllar ve sayılar diliyorum.

Resmi büyütmek için tıklayınız

Ali Talip Özdemir  (Eski Çevre ve Şehircilik Bakanı ve Eski Belediye Başkanı)
Bugün benim için çok önemli. 26 yıl boyunca büyük emek ve çabalarla Ataköy Gazetesi bu günlere geldi. Ülkece zor zamanlardan geçtiğimiz bir süreçte bu günlere gelmek, hele de aynı ilkeli duruşla bunu yapmak çok zor. Gerçekten hizmet vererek çok düzgün bir biçimde gazeteyi bu günlere getirdi Özcan Bey. Çok güzel günlerim geçti, kendisini çok seviyorum.

Resmi büyütmek için tıklayınız

Ateş Ünal Erzen (Bakırköy Eski Belediye Başkanı)
26 yıl az bir zaman değil. Ataköy Gazetesi bu süre zarfında Atatürkçü ve Cumhuriyetçi çizgisini daima korumuştur. Sayın Özcan Atamer yoruldum diyor fakat ben yorgun olduğunu zannetmiyorum. Her sene söyler bunu ve biz yine her sene burada toplanırız. Ve yine toplanacağız. Özcan Atamer; adı Ataköy Gazetesi olmasına rağmen sadece Ataköylülerin değil tüm Bakırköylülerin sorunlarını dile getiren, yapıcı eleştirilerde bulunan bir kardeşimiz. Nice seneler diliyorum. 27. Yılında Atatürkçü, Cumhuriyetçi bir ülkede tekrar buluşmak dileğiyle.

Resmi büyütmek için tıklayınız

Ramazan Baş  (Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Başkanı)
Her yıl Ataköy Gazetesi gala gecesinde topluma çok önemli hizmetler vermiş olan ve çok yakından tanıdığım, değer verdiğim insanlarla bir arada olmak beni gerçekten onurlandırıyor. 1991 yılında ilk gazetecilik hayatıma Bakırköy Postası’nda köşe yazarlığı ile başladım. Yaklaşık 26 yıl önce Bakırköy’de Özcan Atamer’le aynı anda başlamışız. Ulusal, yerel, bölgesel birçok gazete çıktı ve kapandı. Fakat Ataköy Gazetesi düzenli olarak yayın hayatına her zaman devam ediyor. Biz, Ataköy Gazetesi ve Özcan Ağabey ile gurur duyuyoruz. Sadece Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği’nin değil Bakırköy’deki ve toplumda hizmet veren herkese hem mesleği hem de her konuda destek olmaya çalıştı. İyi ki varsın Özcan Atamer. Seni çok seviyoruz. Umarım uzun yıllar daha Ataköy Gazetesi yayın hayatına devam eder.

Resmi büyütmek için tıklayınız

Yalçın Bayer (Gazeteci)
Özcan Atamer'le geçmişimiz eskilere dayanıyor. O'nu ne zaman görsem 'gazeteyi kapattım' diyecek diye endişeyle karşılıyorum. Etik, ilkeli ve ahlaklı bir gazetecilik anlayışı benimsedi ve bunu yaparken zorluklara göğüs gerdi. Toplum yararına, kamu yararına çalıştı. Özcan Atamer'i çok candan tebrik ediyorum ve Ataköy Gazetesi'ne nice yıllar diliyorum.

Resmi büyütmek için tıklayınız

Engin Köklüçınar (Gazeteci)
Bu akşam basın tarihine yazılacak bir olaydır. 26 yıldır burada görmüş olduğunuz gibi doğruluğu, dürüstlüğü, namuslu olmayı ifade eden Özcan Atamer'in önderliğinde çıkan Ataköy Gazetesi için birlikteyiz. Biz, her zaman O'nun gazeteciliğini takdir ettik ve etmeye de devam ediyoruz. Burada bulunan herkes de bunu ifade etmiştir. Nice güzel yıllar diliyorum.

Resmi büyütmek için tıklayınız

Şakir Şat (Gazeteci)
Gazeteciliğin bittiği yerde hala doğruları ulaştırma çabasında olan Özcan Atamer ve Ataköy Gazetesi'ne çok teşekkür ederim. Ataköy Gazetesi başımızın tacı.

Resmi büyütmek için tıklayınız

Nurdan Mihri Erdiş (Bakırköylüler Derneği Başkanı)
Bakırköylüler Derneği olarak Bakırköylülerin daha çok bir arada olması ve daha büyük bir aile olmasını diliyorum. Çünkü eskiden Bakırköy; İstanbul’un değil belki de Türkiye’nin en önemli kültür ve sanat merkeziydi. Bunun devam etmesini diliyorum. Tabi ki Bu geceyi düzenlediği için Ataköy Gazetesi’ne ve Özcan Atamer’e çok teşekkür ederim. Bir şeyi 26 yıl devam ettirebilmek çok zor. Bir dernek başkanı olarak bunu biliyor ve söylüyorum. Kendisini tebrik ediyorum.

Resmi büyütmek için tıklayınız

Arzu Gezent  (Bakırköy Kadın Meclisi ve Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Bakırköy Şube Başkanı)
Özcan Atamer’i, demokrasinin ve cumhuriyetin öncüsü olarak görüyorum Bakırköy’de. Biz hepimiz Atatürk ilkeleri ışığında, onun yolunda yürümeye devam ediyoruz. Ataköy Gazetesi bizim adımlarımızdır. Kendisine çok teşekkür ediyorum.

Resmi büyütmek için tıklayınız

Asuman Erkan (Türk Kadınlar Birliği Bakırköy Şube Başkanı) 
Özcan Bey başımızın tacı. Her zaman sevdiğim ve saygı duyduğum bir kişilik. Umarım daha 26 yıllardan çok daha fazlasına ulaşır. İyi temennilerde bulunmak istiyorum.

Resmi büyütmek için tıklayınız

Türkan Alper  (Türkiye Yardım Sevenler Derneği Bakırköy Şube Başkanı)
Ben bir Bakırköylü olarak Ataköy Gazetesi ile gurur duyuyorum. Bütün gerçekleri korkmadan, çekinmeden, en iyi şekilde değerlendiriyor. Tanımaktan çok mutluyum. Yayın hayatı boyunca başarılar diliyorum.

Resmi büyütmek için tıklayınız

Taner Dayı  (FLODER Başkanı)
Bakırköy’de en büyük desteği Özcan Bey’den aldık. Dernek olarak, sivil toplum örgütleri olarak aldık. Hep arkamızda hissettik. Çevre ve diğer konularla ilgili, Bakırköy’le ilgili tüm sorunlara Ataköy Gazetesi’nde yer verdi. Kendisine çok teşekkür ediyorum.

Resmi büyütmek için tıklayınız

Göksenin İleri   (Halk Bilimci, Adım Başı Tarih Programı Yapımcısı ve Anadolu Folk Topluluğu Başkanı)
26 yılın ne kadarında yanında olabildim bilemem ama son yıllarda bu başarılı ve özgür yapısından, topluma vermek istediği doğru ve gerçek gazetecilik anlayışından yan yana bir yol aldık.
Özcan Atamer gazetenin yeni yaşını kutlama davetine yaklaşık 10 ay önce başlar. Toplantılar yapılır ve dostlarına sevenlerine, okurlarına, gazetenin ulaştığı her yere ve herkese üst seviyede saygılı ve nezih bir gece daveti planlaması davetiye ile başlar. Hem de kişiye özel zarf etiketi ve dağıtım hassasiyeti ile. Davetin yapılacağı yer yine Bakırköy’ün en klas ve seçkin yeri Ataköy Sheraton, menüsü ve servisi ile nazik ve hassas sunumlar ile gecenin en güzel şekilde geçmesini sağladılar.
Bundan sonrası davetlilere saygın ve gerekli ortamı ve iltifatı hazırlayacak temayı oluşturmak.
Davete icabet eden konuklarımıza ses-ışık ve dekor zenginliği ile gerekli itibarı sunmak. Sayın Atamer tek tek masalara konuklarının oturma planlarını ve isimliklerini koyarken özellikle ATATÜRK ve TÜRK Bayrağı görüntülü 26. Yıl armağanlarını dikkatle konukların önüne koyma hassasiyetini gösterdi. Salon dekoru daha çok eğlence değil anma programı kapsamında sınırda çarpışan ordumuzu anarak ve burada olabilmenin erdemini yaşayarak geçirildi. Kokteyl alanında başlayan karşılama nostaljik havada akordeon eşliğinde sohbet ve dostların buluşmasına ortam oluşturdu. Üst alandan solon ses ve ışık gösterisi konuklarımıza verilen önem ve saygının gösterisi idi.
26 yılın olgunluğu ve birikimi ile tek amaç Ataköy Gazetesi dostlarını bir arada görmek ve gelecek yıllara bakabilmekti. Gazetenin çıkışındaki sosyal ve ekonomik zorluklara rağmen gece de aynı fedakarlık ve özveri anlayışı ile gerçekleştirildi.
Gazetenin her yıl geleneksel haline getirdiği ödülleri ise bu yıl Bakırköy’e verdiği hizmetler dolayısı ile Müzik Akademisi hocaları Sayın Fatih Salgar ve Faruk Salgar’a verildi.
Bir hoş seda ve güzel anılarla ile gelecek yılda birlikte olmak umudu ile nice yıllara…