CHP GENÇLİK KOLLARI ÇOCUK İSTİSMARINA ‘DUR’ DEDİ

Resmi büyütmek için tıklayınız
Resmi büyütmek için tıklayınız

CHP Bakırköy Gençlik Kolları, çocuklara yönelik cinsel istismara karşı Bakırköy Cumhuriyet Meydanı’nda imza topladı. İmza kampanyasının gerçekleştiği son gün meydanda CHP Bakırköy İlçe Başkanı Selçuk Biber’in de katılımıyla basın açıklaması okundu.
Türkiye’nin çeşitli yurtlarında, çeşitli okullarında çocuklara karşı istismarların ülke gündemine oturduğunu belirten Selçuk Biber; “Buna karşı AKP iktidarı bugüne kadar hiçbir girişimde bulunmadı. Hatta 6 yaşında kız çocuğunun evlenebileceği kamuoyuna lanse edilebilmektedir. Biz CHP’liler olarak hiçbir zaman bu tip düşüncelere prim vermeyeceğiz. Gerekirse Türkiye’yi ayağa kaldıracağız. Çocuklarımızı hiç kimsenin keyfine ve düşüncelerine bırakmayacağız.” dedi.
3 gün içerisinde 4 binden fazla imzanın toplandığı kampanyanın son gününde CHP Bakırköy Gençlik Kolları Başkanı Gizem Başaran Basın açıklamasını okudu. Açıklamada; ülkemizdeki kadına şiddet olaylarının, daha sonra tecavüze ve ardından da kendini savunamayacak durumda olan çocukların istismarına varana kadar olan süreç ve bu sürecin sorumlularıyla ilgili uyarı ve eleştirilerde bulunuldu. İktidarın, herhangi bir önlem almayarak KHK’larla istediği her düzenlemeyi meclise bile danışmadan tek başına yaparak tecavüzcüleri koruyan yasalara 15 yıldır hiç dokunulmadığının da altı çizildi. Açıklamada son olarak; “CHP Bakırköy Gençlik Örgütü olarak bugün burada sonlandırdığımız imza kampanyamızı tecavüzcülere, istismarcılara, kadına şiddet uygulayanlara ve tüm bunlara destek veren karanlık zihniyete karşı verdiğimiz mücadelede sadece bir basamak olarak görüyoruz. İlk değildi, son da olmayacak, mücadelemiz devam edecek.” denildi.