BAKIRKÖY’DE  BARIŞA VE SEVGİYE DAİR BİR GÜN

Resmi büyütmek için tıklayınız
Resmi büyütmek için tıklayınız

CHP Bakırköy Gençlik Kolları, 14 Şubat Sevgililer Günü sebebiyle Bakırköy Cumhuriyet Meydanı’nda bir etkinlik düzenledi.
14 Şubat Sevgililer Günü münasebetiyle CHP Gençlik Kolları’nın düzenlediği etkinlikte; Cumhuriyet Meydanı’ndan geçen insanlardan barış ve sevgiye yönelik düşüncelerinden oluşan mektuplar istendi.
Merak ettikleri temel düşüncenin; ‘İnsanlar barış ve sevgi hakkında ne düşünüyorlar? Ya da halkın, barış ve sevgiden anladığı ne?’ olduğunu belirten Bakırköy Gençlik Kolları başkanı Gizem Başaran, 14 Şubat’ın Sevgililer Günü değil Sevgi Günü olduğunun altını çizdi. Etkinlikte bir sandıkta toplanan mektuplar daha sonra halka açık bir şekilde çekilen fotoğraflarla birlikte sergilenecek.
Sevgiye dayanan bir günde yaşandığını ve bu sevginin sadece sevgililik veya çocuk sevgisi olarak yorumlanmaması gerektiğini aktaran CHP Bakırköy İlçe Başkanı Selçuk Biber; “Tabiat sevgisi var, hayvan sevgisi var, dünyayı sevme var, suyu sevme var, gıdaları sevme var. Bunların hepsinin birlikteliğinden oluşan sevgiden yanayız. Bunu, günübirlik bir sevgi olarak düşünmemek lazım. Yaşamımız boyunca bunu idame ettirip yetişen nesile de bunları aşılamamız lazım. Ben sevgiye böyle bakarım. Aile sevgisi, dost sevgisi, partidaşlarımızın sevgisi. Biz, partidaşlarımızı da bir aile olarak kabul ederiz. Onlarla da sevgi içerisindeyiz. Fakat dünyayı da dünya insanlarını da seviyoruz. Biz; barıştan yana, sevgiden yana bir partinin üyeleriyiz. Toplumun da bu sevgi içerisinde yaşamasını ve gençlerimizin bu şekilde yetişmesini istiyoruz. Onun için, dünyanın barışa ve sevgiye ihtiyacı var. Hepimiz burada birleşirsek mutlu oluruz.”

Resmi büyütmek için tıklayınız