MİLLİ EĞİTİM VAKFI’NIN 37. KURULUŞ YILI KUTLANDI

Resmi büyütmek için tıklayınız
Resmi büyütmek için tıklayınız

Millî Eğitim Vakfı’nın 37. kuruluş yıl dönümü MEV (Millî Eğitim Vakfı) Koleji Özel Basınköy Okulları’nda düzenlenen törenle kutlandı.
Tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından okul korosunun seslendirdiği şarkılarla devam etti.
MEV Koleji Özel Basınköy Okulları 2011 yılı mezunlarından Psikolog Cansu Yurtseven MEV mezunu olmaktan gurur duyduğunu belirtti.
Koordinatör Müdür Yakup Erdoğan konuşmasında güzel temennilerini dile getirdi. Ardından Bakırköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Emrullah Aydın bir konuşma yaptı. İnsanların neden okuduğunu sorguladıkları zaman herkesin aklına bir meslek geldiğini söyleyen Aydın; “Fakat tüm mesleklerin icrasında, tüm eğitim ordusunun çalışmasında, tüm eğitim okullarımızda, merkezinde yatan temel gerçek iyi bir insan olmaktır. Mühendis olabilirsiniz fakat iyi bir insan olamayabilirsiniz. Çünkü insanları öldüren bomba düzeneklerini terör örgütlerine öğretenler de mühendislerdir. Bunun iyi bir insan olduğunu kimse söyleyemez. O yüzden birinci amacımız iyi bir insan olmaya çalışmak. İkincisi de insanlara yararlı bireyler olmak.” dedi.  
5. sınıf öğrencilerinin, Beden Eğitimi Öğretmeni Ebru Aydoğdu sorumluluğunda sergiledikleri Jimnastik gösterilerinin ardından 11-A sınıfı öğrencisi Kaan Arslan “Yağmurlar” adlı kompozisyonunu okudu. 7 ve 8. sınıf öğrencilerinin gerçekleştirdiği şiir dinletisinden sonra Milli Eğitim Vakfı’nın tanıtım filmi izlendi. 5. sınıf drama kulübü öğrencileri, Drama Öğretmeni Duygu Terzibaşoğlu sorumluluğunda hazırlandıkları “Soma’nın Gözyaşları” isimli dramayı ve 3 ve 4. sınıf öğrencileri, Bale Öğretmeni Nilay Ayan sorumluluğunda hazırladıkları Halk Oyunları gösterilerini sahnelediler. 5.6.7. ve 8. sınıf öğrencileri, Beden Eğitimi Öğretmeni Yeliz Turan’ın sorumluluğunda hazırladıkları Modern Dans gösterilerinin ardından okul orkestrasının Müzik Öğretmeni Sonya Sivrikaya yönetiminde ve eşiğinde sahneledikleri muhteşem müzik performansının ardından tören son buldu.  

 

Resmi büyütmek için tıklayınız
Resmi büyütmek için tıklayınız
Resmi büyütmek için tıklayınız
Resmi büyütmek için tıklayınız