EĞİTİM YARDIMLARI DEVAM EDİYOR

Resmi büyütmek için tıklayınız
Resmi büyütmek için tıklayınız

Türk Kadınlar Birliği Bakırköy Şube Başkanlığı’nın önderliğinde gerçekleştirilen ve geleneksel hale gelen eğitim yardımlarının dördüncüsü İpsala’ya bağlı Esetçe Beldesi’nde bulunan Esetçe Suzan Demirci Çağdaş Yaşam İlkokulu’na gerçekleştirildi.
Türk Kadınlar Birliği Bakırköy Şubesi’nin önderliğinde ve Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu’nun lojistik desteğiyle İstanbul’da eğitim gönüllülerinin katkılarıyla toplanan; kışlık montlar, botlar, kırtasiye ve temizlik malzemeleri Edirne İpsala’ya bağlı Esetçe Beldesi’nde bulunan Esetçe Suzan Demirci Çağdaş Yaşam İlkokulu’na teslim edildi. Toplanan yardımların tesliminde; Türk Kadınlar Birliği Bakırköy Şube Başkanı Asuman Erkan, Şube Saymanı Didem Coşkun, şube üyeleri Lale Yıldırım ve Tülay Yaşbala, Gazeteci-Yazar, Eğitim gönüllüsü Orçun Oğuz, CHP Esetçe Belde Başkanı Hüseyin Tunç ve Halil İbrahim Adıgüzel, Yeni Gazete İmtiyaz Sahibi Cenan Tetik ve eşi Semiha Tetik, eğitim gönüllüleri Mustafa Dura ve Recep Ejder hazır bulundular...
“NE İLK NE DE SON KAMPANYA OLACAK”
Eğitim gönüllüsü Orçun Oğuz ile birlikte daha önce de 3 tane okul yardım kampanyası düzenlediklerinin altını çizen Türk Kadınlar Birliği Bakırköy Şube Başkanı Asuman Erkan, “Sevgili Orçun Oğuz kardeşim ile birlikte daha önce de çok güzel yardım kampanyalarına imza attık. Geçtiğimiz kış İpsala’mıza yüz taneye yakın kışlık mont göndermiştik. Bu yıl da yine Orçun kardeşimizin desteğiyle bu toplanan yardımlarımızın İpsala’ya ulaşmasını sağladık. Bizleri en iyi şekilde misafir eden tüm Esetçe ve İpsala halkına ekibimiz ve derneğimiz adına çok teşekkür ediyorum. Bu çalışma ne ilk, ne de son olacak. Bundan sonra da çalışmalarımıza aynı kararlılıkla devam edeceğiz.
Her şey Cumhuriyetimiz ve Atatürk’ün ışığında yetişecek çocuklarımız için” diyerek sözlerini tamamladı.
Erkan’ın ardından bir teşekkür konuşması yapan Belde Başkanı Hüseyin Tunç ise şunları kaydetti: “Bugün Esetçe’miz için umut dolu, mutluluk dolu bir gün. Bugün Esetçeli çocuklarımızın yüzünün güleceği bir gün. Türk Kadınlar Birliği Bakırköy Şubesi ve Bakırköy Belediyesi ile kurduğumuz diyalog sayesinde beldemize yardım geldi. Süreçte baştan sona emeği geçen çok değerli Orçun Oğuz beye ve İstanbul’dan gelen tüm misafirlerimize teşekkür ederim. Çalışmalarımız devam edecektir. Esetçe halkına saygı ve sevgilerimi sunuyorum.”
Çocuklar geleceğimiz, her şeyimiz.
Türk Kadınlar Birliği Bakırköy Şube Saymanı Didem Coşkun da; Gönül köprüleri kurmak, sosyal yardımlaşma ve dayanışma örneği olması dolayısıyla Bakırköy Türk Kadınlar Birliği olarak gönüllülerin ulaşmasını istediği bağış ve yardımlar için dernekle iletişime geçebileceklerini belirtti.
Dernekle bakirkoyturkkadinlarbirligi@hotmail.com mail adresinden iletişime geçebilirsiniz.

Resmi büyütmek için tıklayınız