BURASI BAKIRKÖY MÜ, MUZ CUMHURİYETİ Mİ? (!)

Resmi büyütmek için tıklayınız
Resmi büyütmek için tıklayınız

Burası Ataköy 4. Kısım çarşısı. Neredesin Belediye?
Bakırköy’ün her mahalle, her cadde, her sokağında olduğu gibi Ataköy 4. Kısım çarşısında da kamuya ait ve müşterek yeşil alanlar  betonla kaplanıyor.
Bir banka çarşıda yer kiralıyor. Dükkanın arkasındaki yeşil alanıda betonla kaplıyor. Belle ki kısa süre sonra etrafını çevirip kapalı alan haline getirecek. Bildiğiniz gibi bu çarşının etrafında oturanlar, daha doğrusu bu çarşıyı kullananlar Ataköy’ün en eskileri. Konu ile ilgili gazetemiz aranınca çarşıya gittik. Gördüğümüz manzara fotoğraftaki gibiydi. Zabıtayı aradık. Sonra bir kez daha sonucu öğrenmek için zabıtayı aradığımızda ‘dükkan için tadilat ruhsatı aldıkları’ cevabını aldık. Tadilat ruhsatı ile yeşil alanın betonla kaplanmasının ne ilgisi var. Gerekeni yapıp, betonu kaldırtıp eski haline getirilmesini sağlamanız sizin göreviniz değil mi dedik. Yapılacak dediler ama aradan nerede ise bir aya yakın zaman geçmesine rağmen değişen bir şey yok. Aynı çarşıda nereyse tüm yeşil alanlar beton yığınına dönüşmüş durumda.
Semt sakinleri ‘’İşte Bakırköy’ün hali. Bakırköy bu güne kadar bu kadar başıboş olmamıştı. Her isteyen her istediğini yapıyor. Belediye yok. Şikayetlerimizi dikkate alan yok. Belediyeyi dinleyen yok. Zabıtayı takan yok. Bakırköy’de belediye yok. Bakırköy elden çıkmış durumda.’’ diyorlar.
Aşağıdaki fotoğraflara da bakın 4. Kısım çarşısının hali içler acısı...

Resmi büyütmek için tıklayınız
Resmi büyütmek için tıklayınız