KADINLAR GÜNÜ’NDE HER TELDEN ŞARKILARLA, TÜRKÜLERLE EĞLENDİLER

Resmi büyütmek için tıklayınız
Resmi büyütmek için tıklayınız

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde Bakırköy Belediyesi tarafından düzenlenen “Her Telden” konseri Bakırköy Belediyesi Leyla Gencer Opera ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşti.
Etkinlikte konuşan Bakırköy CHP İlçe Başkanı Selçuk Biber, ülkenin bulunduğu bu ortamda 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü müzikle kutlanıldığı için üzüntü duyduğunu belirtti. Ülkenin bu hale gelmesinde ve kadına şiddetin her geçen gün artmasında Türkiye’deki iktidarın büyük sorumluluğu olduğunun altını çizen Biber; “İktidarın, bu şartları getirip Türkiye’nin önüne koymasının vebali siz kadınların değildir. Bu ülkeyi yöneten AKP iktidarının, tek adam iktidarının getirmiş olduğu sonuçtur.” dedi.   
Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu’nun ve salonu dolduran binin üzerinde kadının da ellerinde Türk bayrağı ile izlediği konserde; Şef Belkıs Akkale yönetimindeki Bakırköy Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu, Şef Faruk Salgar yönetimindeki Bakırköy Müzik Akademisi ve pop müzik eserleriyle Grup Rengârenk sahne alarak sevilen eserlerini dinleyicilerle buluşturdular.
Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu yaptığı kısa konuşmada bütün kadınların 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutlayarak kadına yönelik şiddetin son bulmasını dilediğini ifade etti.

Resmi büyütmek için tıklayınız
Resmi büyütmek için tıklayınız