BAKIRKÖY MÜZİK AKADEMİSİ GENEL KURULU YAPILDI

Resmi büyütmek için tıklayınız
Resmi büyütmek için tıklayınız

Bakırköy Müzik Akademisi Nev’eser Kadınlar Topluluğu ve Bekir Ünlüataer, KİHAYKO (Kimsesiz Hayvanları ve Çevreyi Koruma Derneği) yararına düzenlenen, “Onlar İçinKalbinde Yer Aç” özel konseriyle Beşiktaş Fulya Sanat Merkezi’nde seyircileriyle buluştu.
Sadece sosyal yardım projelerinde yer almak üzere bir araya gelen Nev’eser Kadınlar Topluluğu, ses ve saz sanatçıları ile tamamı kadınlardan kuruldu. Topluluk daha önce Koruncuk Vakfı, İstanbul Alzheimer Derneği, Tohum Otizm Vakfı ve Adana Kanserli Çocuklar Derneği yararına verdikleri konserlerle dinleyicilerin beğenisini kazanmıştı.
Nestle-PURİNA, Galata Film ve Beşiktaş Belediyesi’nin katkılarıyla sokak hayvanları yararına KİHAYKO için verilecek bu konserin genel sanat yönetmenliğini Faruk Salgar, sunuculuğunu Pınar Çelikdelen yaptı. Konserin ilk bölümünde BMA Nev’eser Kadınlar Topluluğu, ikinci bölümün de ise Bekir Ünlüataer Türk Müziğinin unutulmaz eserlerini seslendirdi.

Selçuk Kurt, Fatih Salgar,  Leman Arat, Canan Salgar, Neşe Tokuşoğlu, Mine Bilgi, Bülent Köseahmetoğlu, Nalan Ayışık, Asiye Evsine yönetim kuruluna, Abbas Eyel, Erdal Alpay, Binnur Özbilen Denetim kuruluna seçildiler. Selçuk KURT Yönetim Kurulu Başkanlığına getirildi.