Bakırköy Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürü ile kaçak inşaata devam eden şantiye sorumluları hakkında
CUMHURİYET SAVCILIĞINA SUÇ DUYURUSU

Resmi büyütmek için tıklayınız
Resmi büyütmek için tıklayınız

Ataköy sahilinde bulunan tarihi Baruthane harabelerinin bulunduğu araziye yapılaşmayı açtığı davalar sonucu kamuya kazandıran Ataköy sakini Kemalettin Doğan, Bakırköy Belediyesinin Mayıs 2017 ayında Hyatt Regency otelin C blok ek inşaatıyla ilgili kıyı kenar çizgisi içinde kalmasına rağmen verdiği inşaat ruhsatını idare mahkemesinde iptal ettirmişti. İptal sonucu Bakırköy Belediyesi, inşaatı mühürlemişti. Mühürlü olmasına rağmen inşaatın devam etmesi üzerine Kemalettin Doğan defalar belediyeye müracaat etti ancak belediye çalışmaları durduramadı. Kemalettin Doğan 20.04.2018 tarihinde Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığına verdiği dilekçede (… mahkeme kararına karşın yeterli önlem ve denetimi almayan, Bakırköy Belediyesi İmar Müdürü hakkında görev ihmali ve suiistimal kapsamında suç duyurusu 19 Nisan 2018 cumhuriyet savcılığına yapılmıştır. Bütün bu hukuk tanımazlığın asli sorumlusu olan 12. İdare Mahkemesinin verdiği ruhsat iptal kararı ve Bakırköy Belediyesinin mühürleme işlemine rağmen, mühür fek ederek inşaata devam etmek suretiyle suç işleyen Hyatt Regency ek otel inşaat şantiye sorumlularından şikâyetçiyim, gereğinin yapılmasını saygılarımla bildiririm…)
Bu arada Doğan Savcılık şikayet dilekçesinde ‘’17 Nisan 2018 sabahı inşai faaliyetlerin devam etmesi üzerine konuyu yazılı hale getirerek belediyeye gittiğini dilekçeyi verip iki kat indikten sonra güvenlikten tam çıkacağım sırada dilekçeyi alan görevlinin merdivenlerden bana seslendiğini müdürün benimle görüşmek istediğini söyledi. Memur ile 2 kat çıkarak imar müdürlüğü katına geldiğimde ….) orada olanlar ve güvenlik tarafından dışarı çıkarılışı savcılık dilekçesinde anlatılıyor. Konu adliyeye intikal ettiği için gazetecilik etik kuralları gereği o yönlerini yazamıyoruz. Ancak savcılık kararını açıkladıktan sonra tabii ki gelişmeleri okuyucularımız ve kamuoyu ile paylaşacağız.
1- Bakırköy Belediyesi Mayıs 2018 ayında kıyı kenar çizgisinde kalmasına rağmen projeyi onayladı ve çelik konstriksiyon bina inşaatı başladı.  2- İnşaat bu durma geldiğinde Kemalettin Doğan İdare Mahkemesinden yürütmeyi durdurma kararını aldı. Bakırköy Belediyesi inşaatı mühürledi.   3- Ancak İnşaatı yapanlar mührü fek ederek inşaata devam etti. Hatta kepçeleri de devreye soktular.  Durumu fark eden Doğan, Belediyeyi ve kontrol mühendisini arayarak inşaatın devam ettiğini bildirdi ve müdahale edilmesini istedi.   4- Ancak müdahale olmayınca inşaat tüm hızıyla devam etti. Sonuçta Doğan, Cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulundu. Sonucun ne olacağını hep birlikte göreceğiz. Bu arada gazetemizi arayan çok sayıda okuyucumuz; ‘’Bakırköy’de her şeyin çivisi çıktı. Dileyen dilediğini yaparken Belediye yetkilileri üç maymunu oynuyor’’ demekte haklı değiller mi?

Resmi büyütmek için tıklayınız
Resmi büyütmek için tıklayınız