İYİP Genel Başkanı Meral Akşener, İstanbul çalışmalarının ilk günü İstanbul Yerel Basın temsilcileri ile sabah kahvaltısında buluştu.
“Sıkılmadık el dokunulmadık yürek bırakmayacağız ”

Resmi büyütmek için tıklayınız
Resmi büyütmek için tıklayınız

Meral Akşener’in Bakanlık döneminden bu yana yerel medyaya verdiği önem biliniyor.
Akşener yaptığı konuşmada; ‘’Şimdi ben sizle buluştum ya, herkes sizinle buluşmak için sıraya girecek. Ama ben yerel basının önemini bilen ve yaşayan biri olarak buradayım.” Akşener, yerel basın beni hiç yalnız bırakmadı. “Yerel basının sorunlarını da çok iyi biliyorum’’ dedi.
Yeşilyurt Manzara Restaurant’ta gerçekleşen kahvaltıya Meral Akşener, Uluslararası İlişkiler ve Türk dünyasından sorumlu Başkan Yardımcısı Aydın Adnan Sezgin, sosyal politikalardan sorumlu başkan yardımcısı Şenol Bal, il başkanı Ersin Beyaz, kurucu üyeler il ve ilçe başkanları katıldı.
Meral Akşener; “Sizler bizim yereldeki gözümüz, kulağımızsınız. Bazı kallavi abiler gazetecileri ayağına çağırıyor, biz gazetecilerin ayağına gitmeyi onur sayıyoruz. Biz AKP’nin alternatifiyiz. Seçmeni ikna etmenin yolu sokak sokak dolaşmaktır, her kapıyı çalmaktır. Seçmen bizim en büyük velinimetimizdir.’’
Akşener, milletvekili olduğu dönemlerde yerel basın ile ilgili düzenlemelere gidilmesi için çok çalıştığını, ilgililerden randevu alıp birlikte gittiklerini, ama birtakım problemleri aşamadıkları için başarılı olamadıklarını anlattı.
Kahvaltı karşılıklı soru cevap şeklinde devam etti.
İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, basın mensupları ile tek tek el sıkışarak, kısa kısa sohbetler yaptı.
 İstanbul’un 39 ilçesinde çalışmalar yürüteceklerini ifade eden Akşener; “Çalmadık kapı, sıkılmadık el, dokunulmadık yürek bırakmayacağız” dedi.
Akşener, konuşmasının devamında şunları söyledi: Siyasi bir kişi olarak ben yerel basının önemini en iyi bilenlerden birisiyim. Bugün burada ilk adımı sizlerle bir araya gelerek atmak istedik. Çeşitli zorluklara rağmen sizin yaptığınız bir görev var. Birçok zorluk yaşıyorsunuz ama buna rağmen bilgilendirme, vatandaşın haber alma hakkı açısından yıllardır en önemli görevi yapıyorsunuz. Bu nedenle bugün sorunlarınızı konuşmak üzere birlikteyiz. Siyaset alanı rekabetin zorunlu olduğu bir alandır. Siyasetteki rekabet ortadan kalktığı zaman en fazla seçmen zarar görür. Seçmeni ikna etmenin yolu kapısını çalmaktır ve dükkanının içine girmektir. İstanbul’un her yerinde olacağız ve ayak basmadığımız yer bırakmayacağız.
“Siyasilerin yerel basından öğreneceği çok şey var” 
İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener; “Biz siyasilerin siz yerel basından öğreneceği çok şey var. Şimdi siz konuşun, ben sizi dinleyeyim.” diyerek sözü yerel basın temsilcilerine verdi. Yerel Basın temsilcileri İYİ Partinin iktidara gelmesiyle birlikte yerel basına nasıl yardımcı olacaklarını sordu. İYİ Parti iktidarında her şeyin farklı olacağını açıklayan Akşener, “Yerel basın bizim iktidarımızda hak ettiği değeri görecektir” dedi.

 “Yerel basının önemini iyi bilirim”
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener konuşmasının ardından sırayla yerel gazete sahiplerinin sorularını yanıtladı. İktidara gelirse yerel basın için İYİ Parti’nin neler yapacağı konuşuldu.
 
'FETÖ' sorusuna yanıt verdi
Toplantıda Meral Akşener’e FETÖ sorusu soruldu. Akşener, "Siz malum yapı dediniz ben daha açık söyleyeyim, beni ve arkadaşlarımı başından itibaren FETÖ'cülükle suçladı. Kim suçladı? Troller suçladı. Siz Tayyip beyin ağzından duydunuz mu Meral Akşener FETÖ'cü diye? Yetkili bakanlarından duydunuz mu? Hayır duymadınız. Bunun anlamı şu: Eğer bu ülkeyi yönetiyorsanız ve biri için FETÖ'cü derseniz gereğini yapmak zorunda kalırsınız" dedi.

Benim dokunulmazlığım yok diyen Akşener, "Elinde bilgisi, belgesi, bu konuda delili olan varsa gidip savcılarla görüşmüyorsa onlar hem iftiracıdır, korkaktır, şerefsizdir" şeklinde konuştu.
Meral Akşener , "Kiminin damadı kaçak, kiminin kızı kaçak, kiminin gelini kaçak, kiminin oğlu kaçak. Eski içişleri bakanı olarak şunu belirtmek isterim; devletin bir işleyişi vardır. O ciddiyet şudur: İsnat edilen suçu araştırır. İsnat eden, iftara eden her kimse gider konuşur, elindeki bilgileri, belgeleri verir ve gereği yapılır" şeklinde konuştu.

Resmi büyütmek için tıklayınız
Resmi büyütmek için tıklayınız