BURASI BAKIRKÖY MÜ, MUZ CUMHURİYETİ Mİ?

Resmi büyütmek için tıklayınız

Nisan ayı sayımızda sizlerle aşağıdaki haberimizi paylaşmıştık:
‘’Bakırköy’ün her mahalle, her cadde, her sokağında olduğu gibi Ataköy 4. Kısım çarşısında da kamuya ait ve müşterek yeşil alanlar betonla kaplanıyor.
Bir banka çarşıda yer kiralıyor. Dükkanın arkasındaki yeşil alanı da betonla kaplıyor. Belle ki kısa süre sonra etrafını çevirip kapalı alan haline getirecek. Bildiğiniz gibi bu çarşının etrafında oturanlar, daha doğrusu bu çarşıyı kullananlar Ataköy’ün en eskileri. Konu ile ilgili gazetemiz aranınca çarşıya gittik. Gördüğümüz manzara fotoğraftaki gibiydi. Zabıtayı aradık. Sonra bir kez daha sonucu öğrenmek için zabıtayı aradığımızda ‘dükkan için tadilat ruhsatı aldıkları’ cevabını aldık. ‘Tadilat ruhsatı ile yeşil alanın betonla kaplanmasının ne ilgisi var. Gerekeni yapıp, betonu kaldırtıp eski haline getirilmesini sağlamanız sizin göreviniz değil mi’ dedik. Yapılacak dediler ama aradan nerede ise bir aya yakın zaman geçmesine rağmen değişen bir şey yok. Aynı çarşıda neredeyse tüm yeşil alanlar beton yığınına dönüşmüş durumda.
Semt sakinleri ‘’İşte Bakırköy’ün hali. Bakırköy bu güne kadar bu kadar başıboş olmamıştı. Her isteyen her istediğini yapıyor. Belediye yok. Şikayetlerimizi dikkate alan yok. Belediyeyi dinleyen yok. Zabıtayı takan yok. Bakırköy’de belediye yok. Bakırköy elden çıkmış durumda.’’ diyorlar.
Aşağıdaki fotoğraflara da bakın 4. Kısım çarşısının hali içler acısı...’’
Değişen hiçbir şey olmadı. 4. Kısım çarşısında ki İş Bankası Emeklileri Derneği’nin yeşil alana döktüğü beton aynen duruyor. Zabıta bir şey yapamıyor çünkü torpilliler iş başında. Okurlarımız ‘’Artık Bakırköy Bakırköylülükten çıktı tam bir muz cumhuriyeti oldu’’ Bakalım buraya belediye gerekeni yapacak mı? Bu arada 4. kısım muhtarımıza bir sorumuz olacak: Siz mahallelerinizin yanında mısınız yoksa torpillilerin mi? Cevap bekliyoruz.