TÜRK KADINLAR BİRLİĞİ’NDEN ‘TÜRKİYE’DE ÇOCUK OLMAK’ PANELİ

Resmi büyütmek için tıklayınız
Resmi büyütmek için tıklayınız

Türk Kadınlar Birliği Bakırköy Şubesi ve İstanbul Dayanışma Platformu’nun ortaklaşa düzenlediği ‘Türkiye’de Çocuk Olmak’ konulu panel Tarık Akan konferans salonunda gerçekleşti.
Paneli düzenleyen TKB Bakırköy Şube Başkanı Asuman Erkan konuşmasında; “İstanbul Dayanışma Platformu başkanı Devlet eski bakanı Sayın Önay Alpago’ya, hepsi birbirinden değerli konuşmacılarımız Dr. Handan Diker, Kahraman Eroğlu, İsa Altun, Esra Ceyhan’a ve salon tahsisini yapan Sayın Belediye Başkanımız Bülent Kerimoğlu’na ve panelimizin sunumunu yapan TKB Bakırköy Şube saymanı Didem Coşkun’a teşekkürler ederiz.” dedi.
Ayrıca TİYATROGEN’den Tanzer Dökmen de uyuşturucu ile ilgili oyunlarından bir oyun sahnelediler. Panel sonunda önemli bilgilerle geleceğin çocukları için alınması gereken önlemler, gerekli mercilere ulaştırmak üzere bir rapor olarak düzenlendi.
Panelde, çocuklara uygulanan ihmal ve istismar konuları, madde bağımlılığı, işçi çocuklar, erken yaşta evlendirilen kız çocukları ve eğitim sorunu konularında bilinçlendirmek ve farkındalık yaratmak amacıyla düzenlendi.

Resmi büyütmek için tıklayınız