ÖZGÜRLÜĞÜ ADIMLARINLA PAYLAŞ

Resmi büyütmek için tıklayınız
Resmi büyütmek için tıklayınız

Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği (TOFD) ve Omurilik Felçlileri Gençlik ve Spor Kulübü (OFSK)’nın, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Spor İstanbul işbirliğiyle düzenlediği RUNTOFD İstanbul koşusu 29 Nisan’da  başladı. Saat 10:00'da Yeşilköy sahilde 5,5 kilometrelik parkurda gerçekleşen RUNTOFD İstanbul ile sporla insanlara yeni dostluklar kazandırmak, iyilik köprüsü kurmak ve engelli bireylerin özgürlüğüne kavuşması amaçlanıyor.
 “Zinde kal, eğlen ve baharı mutlulukla karşıla”
Koşu hakkında bilgi veren TOFD Genel Başkanı Ramazan Baş: “Mayıs 2017 yılında düzenlediğimiz RUNTOFD Bakırköy koşusuna, her yaştan birçok kişi katıldı. RUNTOFD Bakırköy, büyük bir başarıyla sonuçlandı, katılımcılar hem spora katılmanın mutluluğunu yaşadı hem de koşu sonrasında düzenlenen festivale katılarak dostluklar edindi. TOFD ve OFSK olarak, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Spor İstanbul işbirliğinde Yeşilköy sahilde yine büyük bir koşu organizasyonu düzenledik. RUNTOFD İstanbul’un bir diğer özelliği de koşarken yapılan bağış çağrılarıyla hareket kısıtlılığı olan kişiler için akülü tekerlekli sandalye temin etmektir” açıklamasında bulundu.
Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği (TOFD) bünyesinde faaliyet gösteren Omurilik Felçlileri Gençlik ve Spor Kulübü (OFSK), genel olarak başta omurilik felçlileri olmak üzere ortopedik engelli ve engelsiz üyelerini sportif etkinliklere yönelterek Türk sporuna katkıda bulunmak amacıyla faaliyetlerini sürdürüyor. OFSK, ulusal ve uluslararası çapta yapılan organizasyonlara katılmak, organizasyonlar düzenlemek, söz konusu branşlarda yarışmalara katılmak ve spor kulüpleri kurma hedefiyle çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.