ENGELLİ ÇOCUKLARIN 23 NİSAN KUTLAMASI

Resmi büyütmek için tıklayınız
Resmi büyütmek için tıklayınız

Türkiye’nin ilk sivil toplum kuruluşlarından olan Türkiye Yardım Sevenler Derneğ,i Bakırköy şubesi Down sendromlu, spastik, ortopedik, görme ve işitme engelli çocuk ve ailelerine unutulmaz bir gün yaşattı.
23 Nisan etkinlikleri kapsamında TYSD Bakırköy Şubesi engelli çocukları unutmadı.  Bakırköy Şubesi başkanı Türkan Alper tarafından 3. düzenlenen etkinliğe aileleri ile birlikte toplamda NEKSAV’dan 104 Down sendromlu, Türkiye Omurilik Felçlileri Derneğinden 29 omurilik felçlisi ve 51 ihtiyaç sahibi çocuk katıldı.
Toplamda 250 kişilik bir grupla boğaz gezisi yapıldı. Ataköy Marinada toplanarak, folklor gösterileri yapan engelli çocuklar güzel havanın tadını çıkardı. Etkinlikte çocuklara lokmalar ve hediyeler dağıtıldı.
Bakırköy Marina’da yapılan 23 Nisan Kutlamalarında her zaman sosyal yaşama katılma imkanı bulamayan engelli çocuklar ve aileleri aynı geminin içerisinde sürpriz eğlencelr, doğum günü kutlamaları ve müzikle unutulmaz saatler yaşadı. Yüzlerce engelli çocuk ve ailesinin katıldığı etkinlikte, daha önce denizi ve boğazı görme fırsatı bulamayan çocuklara İstanbul boğazı gezdirilirken, Çocukların mutluluğu ve heyecanı gözlerden kaçmadı.
Bu yıl 3. Düzenlenen etkinlikle ilgili Türkan Alper; ‘’TYSD'nin önceliği ve temel meselesi insan mutluluğu ve insan eğitimidir. Çocuklarımızın mutluluğu bizim için çok değerlidir. Sizler de bizim yanımızda olarak hayatlara ve hayallere DESTEK olabilirsiniz.’’ dedi.

Resmi büyütmek için tıklayınız