SAYIN KILIÇDAROĞLU VE İMAMOĞLU; SÖZLERİNİZİN ARKASINDA DURUN

Resmi büyütmek için tıklayınız
Resmi büyütmek için tıklayınız

KILIÇDAROGLU 8 MADDELİK AÇIKLAMALARDA BULUNDU
‘’ Benim Belediye Başkanlarım şeffaf olacaktır. Ayrımcılık yapmayacaktır’’ dedi.
Ekrem İMAMOĞLU  ‘’ Ben 16 milyon İstanbullunun Belediye başkanıyım. Ayrımcılık yapmayacağım. Herkesi kucaklayacağım’’ dedi.
BAKIRKÖYLÜLER; KERİMOĞLU’NUNDAN  AÇIKLAMALAR BEKLİYOR
KILIÇDAROĞLU ve İMAMOĞLU şuana kadar sözlerinin arkasında durmadılar.
Seçim öncesi İmamoğlu ‘’ben 16 milyon İstanbullu’nun  Belediye Başkanıyım Ayrımcılık yapmayacağım. Herkesi kucaklayacağım’’ dedi ve yalnız İstanbul’u değil söylem ve davranışlarıyla tüm Türkiye’yi kucakladı.
Kılıçdaroğlu, seçim öncesi ne dedi ‘’ Benim belediye başkanlarım şeffaf olacaktır. Ayrımcılık yapmayacaktır.’’
Kılıçdaroğlu, seçim sonrası ve geçtiğimiz günlerde CHP’li belediye başkanlarını topladı ve 7 ilke belirledi.
7 maddelik ‘’Yerel yönetimlerde temel ilkelerimiz’ ’in 5. maddesi bakın ne diyor: ‘’Harcamalarınızı, yatırımlarınızı mali disiplin içerisinde planlayınız. Harcadığınız her kuruşun hesabını millete veriniz. Bütçe kullanımlarınızla ilgili olarak belli aralıklarla belde sakinlerini ve kamuoyunu bilgilendiriniz. Bu aynı zamanda ‘’israfla mücadele’’ demektir. Hiç kimse unutmasın ‘’kul hakkı’’ halkçılığın temel ilkelerinden birisidir.,
BAKIRKÖYLÜLER  KERİMOGLU’NDAN AÇIKLAMA BEKLİYOR
Aylardır görsel, yazılı ve sosyal medyada gündeme geldi ancak Kerimoğlu’ndan hiçbir açıklama gelmediği gibi sorularda yanıtsız kaldı.
İşte yanıtsız kalan sorular
1- Bakırköy Belediye Meclisi performans değerlendirmesi görüşmelerinde konuşuldu. Bakırköy Belediyesinin borcu 840 milyon lira doğru mu? Değilse Belediyenin borcu ne kadar?
2- Yeşilköy’de Ateş Ünal Erzen döneminde ‘’Huzur evi ‘’ yapılmak şartı ile belediyeye devredilen arsa üzerine huzur evi yapıldı ve seçime birkaç gün kala açılışı yapıldı. Kerimoğlu seçimi kazandı. Huzur evi faaliyete geçirilemedi. Duyuldu ki Kerimoğlu ücretsiz tahsisi kaldırtmış bu arsayı kiralama yoluna gitmiş. Bir süre önce de bir vakfa kiralamış. Kiralama olayı medya ya yansıyınca Bakanlık sözleşmeyi iptal etti. Sorumuz şu; Kerimoğlu bedelsiz arsayı kaça kiraladı. Bugüne kadar ne kadar kira ödedi ve ne kadar kira ödemeye devam edecek. Huzur evinin durumu ne olacak. Bakanlık el mi Koyacak?
3- Bakırköy Belediyesi şirketi BUYUAŞ hakkında söylenmeyen, yazılmayan kalmadı. Kerimoğlu’ndan ve şirketin genel müdüründen hiçbir açıklama gelmedi. BUYUAŞ’ın 2 bin üzerinde  personeli olduğu söyleniyor. Şirket personelinin çoğunun bankamatik personel olduğu ifade ediliyor. BUYUAŞ’ta kaç personel çalışıyor ve işe gitmeden ücret alan personel var mıdır?
BUYUAŞ bu güne kadar Belediye ye ait parklar dahil nereleri, kaç lira kira karşılığı ve kimlere vermiştir?
Bu şirketin yönetim kurulu kimlerden oluşmaktadır. Meclis Başkan vekili bu şirketin yönetim kurulunda görevli midir?
4-2018 yılı mayıs ayında kıyı kenar çizgisinde kalmasına rağmen  inşaat ruhsatı verdiniz. Ataköy sakini Kemalettin Doğan açtığı davaların tamamını kazandı ve bu çelik konstrüksiyon binaya yıkım kararı verildi. Yıkımı yapmadınız bina nerede ise tamamlanma noktasına geldi ve sonuçta Büyükşehir Belediyesi Bakırköy belediyesine yazı göndererek imar konumuna istinaden yasal işlemlerin tamamlanarak yıkım işlerinin yapılması ve binanın yıkılması yazısını gönderdi. Bu bina hala yıkılmadı Neden?  Kerimoğlu bunun da cevabını vermelidir.
5- Kılıçdaroğlu, ‘’ benim belediye başkanlarım yeşile çok önem veriyor ‘’ diyor. Kılıçdaroğlu, Bakırköy’e geldiğinde bir zahmet bizi arasın birlikte gezelim. Belediye başkanlarının yeşile önem verip vermediğini o zaman açıklasın.
Bakırköy’de ki parkların tamamı işyerine dönmüş durumda. Hemen her gün şikayet üzerine şikayet yapılmasına rağmen işgaller devam ediyor.
 Bu arada Ataköy 4. kısımda bir dernek nasıl ruhsat alabildiyse çarşının en güzel yerinde dernek lokali açtı? Lokalin arkasında çarşıya ait 30 metrekare yeşil alanı betonla kapladı etrafını çevirdi ve üyelerinin kullanımına açtı.
Şikayetler üzerine belediye müdahale edip derneğin betonla kapladığı yeri bu lokal sahiplerine kaldırtıp yeşil alan haline getirmesini sağlamak değimli?  Hayır öyle yapmadılar Dernek her ay belediyeye 200 lira işgaliye bedeli ödüyor ve beton döktükleri yeşil alanı kullanmaya devam ediyorlar. Demek ki neymiş Kılıçdaroğlu’nun dediği gibi belediye başkanları yeşile önem vermiyorlarmış.
Kerimoğlu hiçbir konu da Bakırköylülere açıklamalarda bulunmuyor. Böyle bir anlayışı yok. Bakırköy’de Kerimoğlu’nun şeffaflık ilkeleri doğrultusunda Bakırköylülere yapması gereken açıklamalar yukarıda ki 5 maddede belirtilenler ile sınırlı değil . Bakalım Genel Başkanının ve büyükşehir Belediye Başkanının taahhütlerini dinleyip
Açıklamalarda bulunacak mı? Bekleyeceğiz.