BAKIRKÖY BELEDİYESİ MECLİS ÜYELERİNE ÇAĞRI

Resmi büyütmek için tıklayınız

Bakırköy Belediye Meclisinin Haziran ayı son toplantısında Ataköy 7-8 Kısımda bulunan 2 dönüm sağlık alanını iptal edip yeşil alana çeviren meclis üyelerinin öncelikle haberimizi okumalarını öneriyor ve teklifimizi sunuyoruz.
Belediye’ye ayda 200 lira verin
SİZİN DE BİR YEŞİL ALANINIZ OLSUN
Gazetemizi arayan  Ataköy  4. Kısım sakinleri ‘’Bakırköy Belediyesi  Ataköy’ün özelliklerini ortadan kaldırmak için var gücüyle çalışıyor. Çarşımızda dernek lokali açmaya izin verebiliyor. Bu yetmiyormuş gibi çarşımızda zaten yok denecek kadar az kalan kamuya ait 30 metrekare yeşil alanı da yine bu derneğe aylık 200 lira karşılığı kiraya veriyor. Onlarda bu alanı betonla kaplayıp oturma alanı olarak kullanıyor. Sonra çıkıp , yüzleri kızarmadan Bakırköy’de yeşil alanları arttırdık ’’diyebiliyorlar.
Bakırköy Belediye Meclisi Ataköy 7-8 kısımda 162 dönüm yeşil alan içinde bulunan. imar planlarında Sağlık Ocağı olarak geçen 3 dönüm yeri yeşil alana cevirdi.
Bu ne demektir CHP’li meclis üyeleri Bakırköy’de ki bu güne kadar talan edilen yeşil alanları koruyacak ve Bakırköy de yeşil alan olabilecek ne kadar yer varsa yeşil alana dönüştürebilmek için uğraş verecek.
Meclis üyelerimizin bu konuda verecekleri kararlar Bakırköylüler tarafından her zaman takdir edilecek. Aksini düşünmek mümkün mü?
ÖNERİMİZ
Meclis üyelerimize önerimiz şu: Yukarıdaki haberimizi okudunuz. Ataköy 4. kısım çarşısında bulunan Belediye’ye ayda 200 TL. işgaliye ödeyerek ortadan kaldırılan yeşil alanı Bakırköylülere, Ataköylülere tekrar kazandırın.
Meclis üyesi olduğunuz Bakırköy Belediyesinin her ay 200 TL.’ye ihtiyacı varsa gerekirse siz her ay aranızda bu parayı toplayın Belediye kasasına yatırın ama burası işgalden kurtarın ve tekrar yeşil alan olmasını sağlayın.
Bu arada Bakırköy’deki parkların hemen tamamının kafelere dönüştüğünü görmeniz için zaman ayırın ve bu parkların durumunu görün. Gördükten sonra inanın hayretler içinde kalacak ya buraların halkın huzur içinde ve amacı doğrultusunda kullanılabilmesi için gayret göstereceksiniz. Tabii gücünüz yeterse. Yetmezse ne mi olacak. Meclis toplantılarında önünüze konan her beye evet diyecek, el kaldırma memuru durumuna düşeceksiniz. Son sözümüz halkın arasına girin. Onları dinleyin. Zaman su gibi akıp gidiyor. Görev süreniz dolduğunda yaşamınız burada devam edecek.