YIKMAYA GÜCÜNÜZ YETMİYOR MU ?

Resmi büyütmek için tıklayınız
Resmi büyütmek için tıklayınız

Bakırköy Belediyesi Mayıs 2018 ayında kıyı kenar çizgisinde kalmasına rağmen projeyi onayladı ve çelik konstrüksiyon bina inşaatı başladı.
Ataköy sakini Kemalettin Doğan yasal olmayan bir şekilde onaylanan projeyi mahkemeye taşıdı. İdare Mahkemesi’nden yürütmeyi durdurma kararını  aldı. Bakırköy Belediyesi  inşaatı mühürledi.   Ancak İnşaatı yapanlar mührü fek ederek inşaata devam etti. Hatta kepçeleri de devreye soktular.  Durumu fark eden  Ataköy sakini Kemalettin Doğan, Belediye’yi  ve  kontrol  mühendisini  arayarak inşaatın devam ettiğini bildirdi ve müdahale edilmesini istedi.  Ancak müdahale olmayınca inşaat tüm hızıyla devam etti. Sonuçta Doğan, Cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulundu. Davalar devam ederken Tavros Grup Yatırım A.Ş.  yetkilileri İmar Barışı’ndan faydalanmak için müracaat ederek Yapı Kayıt belgesi almışlar. Kemalettin Doğan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na müracaat ederek bu yasal olmayan işlemin iptalini sağladı.
Tüm bu işlemler sonunda İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Bedri Sinan GÜL Belediye Başkan adına İmar ve Şehircilik Daire Başkanı imzası ile, 07 Şubat 2019 tarih ve 42303748/1197-551-24010 sayılı yazı göndererek (....) 3194 sayılı İmar Kanunu’na istinaden gerekli yasal işlemlerin tamamlanarak yıkım cihetin gidilmesi istendi.
Bakırköy Belediyesi’nin yıkıma gücü yetecek mi?
Bakırköylüler sonucu merakla bekliyor.
BELEDİYENİN GÜCÜ YETMEDİ
Büyükşehir belediyesinin ‘’YIKIN’’ yazısına rağmen Bakırköy Belediyesi biz yıkamıyoruz, siz yıkın diye yazı gönderdi.
‘’ Bizim Belediyelerimiz şeffaftır. Ayrımcılık yapmayacaklar ‘’
diyenlerin ne yapacaklarını Bakırköylüler merak ediyor.