SOSYAL MEDYA, YAZILI VE GÖRSEL BASINDA BAKIRKÖY

BAĞIŞ ADI ALTINDA RANT PAZARLIĞI

Bakırköy Belediyesi geçen dönem meclis üyesi aynı zamanda encümen başkanı ve 6 aylık başkan yardımcılığı görevi de yapan İsmail Taş’ın yüzü buzlanarak yayınlanan kaset görüntüleri gündeme bomba gibi düşmüştü. Sen bana yardımcı ol ben sana yardımcı olayım Erkan’a söyledim başkan da dedi ki kardeşim 200 bin lira versinler. Çocuğunun üstüne yemin ediyorsan 250 bin lira kesinlikle 250 bin lira 230 bin lirasını Pazar günü buraya getirdim. Hafta içi de A.G nin yeğeniyle birlikte geldim. 20 bin lira daha verdim. Başkan dedi ki orada 200 bin lira alın cem evine verin. Sen öyle diyebilirsin ama doğrusu bu. Ben açmadım bile götürdüm direk şeye verdim. Başkan istedi o kadar para istedi ve götürdük verdik. Başkan orada bak Yeşilyurt Spor kulübü. Seni alır götürürüm başkanın yanına orada ne yapılıyorsa yapın. Şeklinde konuşmaların yer aldığı bir kaset gündeme bomba gibi düşmüştü. İşin ilginç yanı Youtube Facebook gibi sosyal paylaşım sitelerinde hatırı sayılır bir izleyici kitlesine ulaşan kasetin baş aktörü İsmail Taş Erzincan’dan CHP belediye başkan adayı gösterildi. Şimdiye kadar adı geçenler ya da ilgililer tarafından konuyla alakalı hiçbir açıklama yapılmamış olması da oldukça düşündürücü. 
Soru şu; Kasette sözü edilen paralar nerede? Birilerinin cebine mi gitti, bağış mı yapıldı? Bağış yapıldıysa makbuz kesildi mi, kesildiyse kim adına kesildi?

BÜLENT KERİMOĞLU’NUN KUMARDA YAKALANMASI OLAY OLMUŞTU

Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu’nun Bulgaristan’ın başkenti Sofya’ya yakın bir kentte yer alan Casino Trimontium Princess’te oyun oynarken çekilen görüntüleri önce yerel medya da sonrasında da ulusal medya da gündem olmuştu. İşin ilginç yanı fotoğrafta Kerimoğlu’nun yanında Bakırköy Belediye Şirketi BYUAŞ’ın yönetim kurulu başkanı Yalçın Yazıcı’nın olması tepkileri daha da artırmıştı.
Soru şu; Türkiye'de kumarhanelerin yasak olması nedeniyle, halkın oylarıyla seçilen belediye başkanının, halkın parasıyla kurulmuş kendisine bağlı belediye şirketinin genel müdürünü yanına alarak, ülkesin de yasak olan bir şeyi yabancı bir ülkede icra edilmesi doğru mu?
 

Resmi büyütmek için tıklayınız

BÜLENT KERİMOĞLU’NDAN SANSASYONEL ZİYARET

Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu’nun kardeş belediye ilan ettiği Belarus’un Sovetsky Bölgesi İdaresi Başkanı Yuriy Troushchenko’yu yanında Erkan Kılıç’la birlikte ziyaret etmesi gündem yaratmıştı. Bülent Kerimoğlu’nun göreve başladığında yol arkadaşım şeklinde lanse ettiği Bakırköy Belediyesi Teknik Başkan Yardımcısı iken görevinden istifa eden Erkan Kılıç 25 milyon dolar parayla yurt dışına kaçtığı iddialarıyla medya da gündeme gelmişti. Erkan Kılıç hakkında açılan soruşturma kapsamında mülkiye müfettişleri tarafından Yöntem Gazetesi sahibi Yılmaz Bacacı ve Bakırköy Merkez Gazetesinin sahibi Serdar Tay’ın da bilgisine başvurulmuştu. Kerimoğlu’nun Belarus ziyaretinde fotoğrafta yanında Erkan Kılıç dışında Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi ve Aydın Üniversitesi Medical Park Florya ve Liv Hastanesi üroloji uzmanlarından Prof. Dr.Semih Ayan tespit edilenler. Ticaret, ekonomi, kültür, sağlık ve turizm alanlarında ve bölgelerarası işbirliğinin tartışıldığı söylenen ziyaret heyetinde Bülent Kerimoğlu dışında hiçbir belediye yetkilisinin bulunmaması oldukça düşündürücü. Heyette yer alan Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi, ziyaret haberinin medyaya yansıması sonrasında Kent Yaşam Gazetesine yaptığı açıklamasında “Kerimoğlu’nun daveti üzerine katıldığını ve Erkan Kılıç’ı orada tanıdığını” söylemişti. Kemal Çebi dışında konuyla alakalı şimdiye kadar resmi bir açıklama yapılmamış olması kafalarda soru işareti bırakıyor. Ziyaret öncesi ve sonrası bir açıklama yapılmamış olması sonucu konuya açıklık getirmek ve halkı bilgilendirmek adına soruyoruz.  
Soru şu; Sayın Kerimoğlu, Bakırköy Belediyesinde hiçbir görevi olmadığı ve hakkında milyon dolarlık iddialar bulunan Erkan Kılıç hangi amaçla heyette yer aldı?
Fotoğrafta yer alan Erkan Kılıç ve Kemal Çebi dışında ki kişiler ne amaçla orada bulunuyordu?
Bu tür yurt dışı seyahatlerinde İBB başkanı Ekrem İmamoğlu ve Mensubu olduğu Parti CHP İstanbul İl Başkanın Canan Kaftancıoğlu’nu bilgilendiriyor musun?

Resmi büyütmek için tıklayınız
Resmi büyütmek için tıklayınız