Meclis görüşmelerinin tamamını dilerseniz bizimle irtibata geçerek talep edebilirsiniz.

2017 EYLÜL AYI BELEDİYE MECLİSİ'NDE NELER GÖRÜŞÜLDÜ

05 Eylül 2017 Salı Meclis konuşmaları
06 Eylül 2017 Çarşamba Meclis konuşmaları
08 Eylül 2017 Cuma Meclis konuşmaları  
05 EYLÜL 2017 SALI MECLİS KONUŞMALARI
Konuşmaların tamamını yandaki menüden dinleyebilirsiniz.
 

Bir aylık tatilin ardından açılan Bakırköy Belediyesi’nin 05 Eylül 2017 günü yapılan meclis toplantısında Arakan ve tüm dünyada ki insanlık dışı uygulamaları kınayan ortak bir mesaj okundu. CHP ve Ak Parti gurupları adına geçmiş günlere ait kutlama mesajları sonrasında geçilen meclis gündeminde 4706 sayılı hazineye ait taşınmaz malların değerlendirilmesi ve katma değer vergisi kanununda değişiklik yapılması hakkında kanun, tutarların 775 sayılı gecekondu kanununun öngördüğü işlerde kullanılmak ve kullanılmadığı yıllardaki bir sonraki yıllara devir olması için özel ödenek ayırılması hakkındaki ve İstanbul Bilişim ve Akıllı Kent Teknolojileri Anonim Şirketi, İSPARK yönetim kurulu kararı ile şirket sermayesinin artırımı neticesinde hissemize tekabül edip iştirak bedelinin artırılması hakkındaki teklifler komisyonlara havale edildi.

06 EYLÜL 2017 ÇARŞAMBA MECLİS KONUŞMALARI
Konuşmaların tamamını yandaki menüden dinleyebilirsiniz.
 

Değerli arkadaşlar; meclis gündemine geçmeden önce, Adalet ve Kalkınma Partisi ve Cumhuriyet Halk Partisi grupları adına ortak bildiriyi okumak istiyorum.
Bakırköy Belediye Meclis Başkanlığına;
Myanmar, Arakan ve tüm dünyadaki insanlık dışı katliamları kınıyoruz. İnsanlık dışı bu katliamların ve zulümlerin önüne geçilmesi için, biz de Cumhuriyet Halk Partisi Grubu ve Adalet Ve Kalkınma Halk Partisi Grubu olarak başta Birleşmiş Milletler olmak üzere tüm dünyayı, bu katliamın ve zulmün sona ermesi için göreve davet ediyorum.
Cumhuriyet Halk Partisi Grubu ve Adalet ve Kalkınma Partisi Grubu  
Adalet ve Kalkınma Partisi Grubu adına Zafer Salman’a (?) sözü veriyoruz.
Sayın Başkan, Sayın Divan Üyeleri, İl Meclisindeki arkadaşlar ve kıymetli misafirler; hoş geldiniz. Adalet ve Kalkınma Partisi olarak 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı, geçmiş Kurban Bayramınızı partimiz ve grubumuz adına kutluyorum. Hepinize teşekkür ederim.  
(Konuşma yapan kadının ismini anlayamadım)
Sayın Başkan, sayın divan, sayın sevgili meclis üyesi arkadaşlarım ve kıymetli misafirlerimiz;
Öncelikle hepimizin geçirdiği 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı, Kurban Bayramı’nı ve 1 Eylül Dünya Barış Günü’nü kutluyorum. Güzel bir bayram geçirdiğinizi umut ediyorum. 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı bizlere yaşatan kahraman ordumuzun, Baş Komutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere milli mücadelemizin tüm şehitlerini, yıllardır ülkemizin kanayan yarası terörle mücadele eden ve bu uğurda hayatını kaybeden şehitlerimize, 15 Temmuz alçak darbe girişiminde ülkemizin menfaati için canını ortaya koyan şehitlerimizi bu vesileyle Allahtan rahmet diliyoruz. Ulus millet olmamızın önünü açan milli mücadelemizin en önem sağladığı, zaferle sonuçlanan 30 Ağustos Zafer Bayramınızı, biz Müslüman toplumlar için ayrı bir anlam ve kıymet içeren Kurban Bayramınızı kutlamak isterim. Milli ve manevi duygularımızın aynı anda yaşadığımız bu dönemde, CHP olarak milli mücadelenin şahidi olan şanlı topraklarda da ‘hak, hukuk, adalet’ diyerek adalet kurultayımızı gerçekleştirdik. Büyük taarruzun yıl dönümüne denk gelen tarihlerde Çanakkale Savaşı’nın geçtiği Gelibolu tarihi yarımadasında adalet kurultayını toplaması, sadece CHP için değil, hukukun ve adaletin hayatın her alanında ihtiyaç olduğunu bir kere daha ortaya konmasına vesile olmuştur. Yürüyüş ile adalet taleplerini dile getiren CHP, kurultayda da tüzüğün gereklerini ortaya koymuştur. ‘Türkiye adalet sorusunu nasıl çözer?’ sorusuna yanıt aradık. Tek çözüm; herkesin hakkını ve hukukunu savunmasıdır. Bizler; tek bir partinin değil, farklı siyasal parti ve diyalogları, ortak çözüm önerisi olduğu için yapılan kurultayda CHP bayrağını değil, Türk bayrağını öne çıkardık. Bu ülkeyi ne pahasına olursa olsun ulu önderimizin Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman şehitleri vatanımızı tek bir kişiye bırakmamışlardır. 30 Ağustos Zafer Bayramı, Kurban Bayramı ve 1 Eylül Dünya Barış günü bizler için, milli ve manevi kaynaşmamızın merkezi olmuştur.
Tüm bu süreçte bütün uyarı ve ikazlara rağmen trafik terörüne yenildik. Onlarca insanımızın hayatını kaybettiği trafik kazaları maalesef bu süreçte bizleri üzüntüye boğdu. Bu konuda sayın meclisimize ve belediye yönetimimize de bir öneride bulunarak konuşmamı sonlandırmak istiyorum. Trafik bilinci eğitimden geçiyor. Belediye olarak; anaokullarından başlayarak ilk, orta ve lisede bu konuyla ilgili panel ve seminerlerle bir bilgilendirme çalışması başlatabilir, sürücü adaylarını daha küçük yaştan başlatarak ‘trafik hayattır’ kavramının gereğini anlatabilmeliyiz.

4706 sayılı hazineye ait taşınmaz malların değerlendirilmesi ve katma değer vergisi kanununda değişiklik yapılması hakkında kanun, tutarların 775 sayılı gecekondu kanununun öngördüğü işlerde kullanılmak ve kullanılmadığı yıllardaki bir sonraki yıllara devir olması için özel ödenek ayırılması hakkındaki Türkçe komisyonuna havalesini oylamayı sunuyorum. Oy birliğiyle kabul edilmiştir.
Tarihi hizmetler müdürlüğü başlıklı İstanbul Bilişim ve Akıllı Kent Teknolojileri Anonim Şirketi, İSPARK yönetim kurulu kararı ile şirket sermayesinin artırımı neticesinde hissemize tekabül edip iştirak bedelinin artırılması hakkındaki plan ve bütçe komisyonunun havalesini oylarınıza sunuyorum. Oy birliğiyle kabul edilmiştir.     
Çevre, Koruma ve Kontrol Müdürlüğü başlıklı çocuk bakım ve öğrenci misafirhanesi gibi 

Maddeler oy çokluğuyla kabul edildi.

08 EYLÜL 2017 CUMA MECLİS KONUŞMALARI
Konuşmaların tamamını yandaki menüden dinleyebilirsiniz.
 
 
Pencereyi Kapatmak için Tıklayınız...