Meclis görüşmelerinin tamamını dilerseniz bizimle irtibata geçerek talep edebilirsiniz.

2018 ŞUBAT AYI BELEDİYE MECLİSİ'NDE NELER GÖRÜŞÜLDÜ

05 Şubat 2018 Pazartesi Meclis konuşmaları
07 Şubat 2018 Çarşamba Meclis konuşmaları
09 Şubat 2018 Cuma Meclis konuşmaları  
05 ŞUBAT 2018 PAZARTESİ MECLİS KONUŞMALARI
Konuşmaların tamamını yandaki menüden dinleyebilirsiniz.
 

Bakırköy Belediye Meclisi’nin 7. Seçim dönemi 4. Toplantı yılı 2018 senesi Şubat ayı Olağan Meclis Toplantısı’nın 5 Şubat 2018 pazartesi gününe ait birleşimi açıldı. Meclis gündemi oylamaya sunuldu ve oy birliğiyle kabul edildi. Gündem maddelerinin okunmuş olması oylamaya sunuldu ve oy birliğiyle kabul edildi.
1. Temizlik İşleri Müdürlüğü başlıklı 5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 61. maddesi gereği 18 ay süreyle çevre temizliği hizmetinin yürütülmesinde araç çalıştırması işini ihaleye konması hususunda yetki verilmesi hakkındaki başkanlık teklifi oylamaya sunuldu. Oy çokluğuyla kabul edildi.
2. İmar ve Şehircilik Müdürlüğü başlıklı Şenlikköy Mahallesi Işık Sokak isminin Güneş Sokak, Işık Çıkmazı Sokak isminin ise Yıldız Sokak olarak değiştirilmesi hakkındaki evrakın harita komisyonuna havalesi oylamaya sunuldu. Oy birliğiyle kabul edildi.
3. Mali Hizmetler Müdürlüğü başlıklı sermaye artırımı hakkındaki evrakın plan ve bütçe ile hukuk komisyonuna havalesi oylamaya sunuldu. Oy birliğiyle kabul edildi.
4. Mali Hizmetler Müdürlüğü başlıklı sermaye artırımı hakkındaki evrakın plan ve bütçe ile hukuk komisyonuna havalesi oylamaya sunuldu. Oy birliğiyle kabul edildi.
5. İmar ve Şehircilik Müdürlüğü başlıklı Kartaltepe Mahallesi 146 ada 11 parsele ilişkin 1/1000 ölçekli uygulama imar plan tadilatına itiraz hakkındaki evrakın imar ve bayındırlık komisyonuna havalesi oylamaya sunuldu. Oy birliğiyle kabul edildi.
6. CHP Grubu olarak gelen evrakta Bakırköy Belediye Meclisi’nin 01.05.2017 tarihli toplantısında kabul edilen kültür ve sosyal işler müdürlüğünden çocuk evleri ve tenis kortları hakkındaki ücret tarifesinin yeniden değerlendirilmesine dair tarife komisyon raporunda yapılan değişiklik oylamaya sunuldu. Oy birliğiyle kabul edildi.

07 ŞUBAT 2018 ÇARŞAMBA MECLİS KONUŞMALARI
Konuşmaların tamamını yandaki menüden dinleyebilirsiniz.
 

Bakırköy Belediye Meclisi’nin 7. Seçim dönemi 4. Toplantı yılı 2018 senesi Şubat ayı Olağan Meclis Toplantısı’nın 7 Şubat 2018 çarşamba gününe ait birleşimi açıldı. Geçen birleşime ait zabıt özeti okundu ve oylamaya sunuldu. Meclis gündemi oylamaya sunuldu ve oy birliğiyle kabul edildi. Gündem maddelerinin okunmuş olması oylamaya sunuldu ve oy birliğiyle kabul edildi.
1. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü başlıklı Atatürk Spor ve Yaşam Köyü içerisinde yer alan buz pateni salonunun ücret tarifesi hakkındaki evrakın tarife komisyonuna havalesi oylamaya sunuldu. Oy birliğiyle kabul edildi.

09 ŞUBAT 2018 CUMA MECLİS KONUŞMALARI
Konuşmaların tamamını yandaki menüden dinleyebilirsiniz.
 

Bakırköy Belediye Meclisi’nin 7. Seçim dönemi 4. Toplantı yılı 2018 senesi Şubat ayı Olağan Meclis Toplantısı’nın 9 Şubat 2018 cuma gününe ait birleşimi açıldı. Geçen birleşime ait zabıt özeti okundu ve oylamaya sunuldu. Oy birliğiyle kabul edildi. Meclis gündemi oylamaya sunuldu ve oy birliğiyle kabul edildi. Gündem maddelerinin okunmuş olması oylamaya sunuldu ve oy birliğiyle kabul edildi.
Meclis görüşmeleri esnasında meclis üyesi Taner Kazanoğlu söz alarak şunları söyledi;
“Bir avukat olarak söz hakkım olsun istedim. AKP’nin Türkiye ismi ile ilgili bir rahatsızlığı olduğunu gözlemledim. Türk Tabipler Birliği ve Türkiye Barolar Birliği’nin adının değişeceğini duydum. Daha da tehlikelisi bazı meslek gruplarının kurumlara üyeliklerini kaldırıyorlar. Yani zorunluluğunu kaldırıyorlar. Bu kurumları bu hale getirmeye kimsenin hakkı yok. Bundan sonra kurumların başına AK ibaresi gelecek sanırım. AK Doktorlar AK Baro gibi. Bu ülkenin değerleriyle bu kadar oynamayalım. Bahsettiğimiz kurumlar, ciddi tarihi olan kurumlardır.”
Ardından;
1. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü başlıklı Türkan Saylan Kız Öğrenci Yurdu’nun 2018 yılı yoksul öğrenci kontenjanını oluşturmak için meclis eğitim komisyonundaki meclis üyesi ve sosyal yardım komisyonundan bir meclis üyesinin belirlenmesi hakkındaki başkanlık teklifi üzerinden CHP grup önerisi eğitim komisyonuna Taşkın Toprak, Şükrü Aydın oylamaya sunuldu. Oy çokluğuyla kabul edildi.
2. Mali Hizmetler Müdürlüğü başlıklı ödenek aktarımı hakkındaki evrakın plan ve bütçe komisyonuna havalesi oylamaya sunuldu. Oy birliğiyle kabul edildi.
3. Plan ve bütçe komisyonunun sermaye artırımı hakkındaki rapor oylamaya sunuldu. Oy birliğiyle kabul edildi.
4. Harita komisyonunun sokak isimleri değişikliği hakkındaki rapor oylamaya sunuldu. Oy çokluğuyla kabul edildi.

Pencereyi Kapatmak için Tıklayınız...