“Sonuçsuz Vaatler, Vaatler, Vaatler”
Bakırköy’ün beş yılı Kerimoğlu tarafından heba edildi.

Sevgili okurlar, Ataköy Gazetesinin yaz aylarında yayınına yasalar gereği kendisine verilen çıkarmama hakkını kullanarak ara vermesi nedeniyle yaz tatili uzun sürdü. Yazılacak çok fazla konu var ancak Sayın Özcan Atamer’in röportaj isteğini kıramadığım için bu sayıda çok uzun yazılar yazmayacağım. Bu eksikliği önümüzde ki sayılarda tamamlarım.
Tek bir Çivi Çakıldığını göremedik
Aradan geçen 55 aylık sürede yapılan hiç bir icraat göremiyoruz. Tek yapılan halkı aldatmak, oyalamak, eski projeleri yeni gibi halka sunarak göz boyamak. Örneklemek gerekirse CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla temelleri atılan beş projeden henüz hayata geçeni yok. Üstelik bu projeler gündeme geldiğinde 9-12 ay arasında bitirileceği söylenmişti. Ortada biten bir proje yok. Özgecan Kadın Danışma Evi’nin adresini değiştirip yeni açılış gibi halka sunarak vatandaşlar kandırıldı. Aynı uygulamayı BAKGEM için de yaparak halkımız bir kez daha aldatıldı. Bakırköy her geçen gün daha yeşil oluyor yeşil alanlarımızı artırıyoruz söylemleriyle masal okundu. Her gün daha yeşil oluyor dediğin Bakırköy’de bulunan çocuk parklarının büyük bir bölümünü okuma salonu yerine çay bahçesi, kafeye dönüştürerek birilerine rant sağlandığını sağır sultan dahi duydu. Bunlar yaşanırken vatandaşın karşısına çıkıp tüm projelerimi hayata geçirdim diyerek kimi kandırıyorsunuz? Yetmezmiş gibi insanlara Demokrasi Parkı ve Cumhuriyet Evi arazisini üç yıllık hukuk mücadelesi sonunda geri aldığınızı söyleyerek iş bilmezliğinizi ortaya koyuyorsunuz. Söz konusu arazi Uzmanlar İnşaat tarafından yıllarca işgal edilmiş ve siz bunu üç yılda tahliye etmişseniz 3091 sayılı yasadan haberiniz yok demektir. Ya da hukukçularınız işlerini iyi yapmıyor veya iş bilmiyor. Hemen hatırlatayım, 3091 sayılı yasa ne der; “Taşınmaz mallara tecavüz veya müdahale edilmesi halinde; taşınmaz mal merkez ilçe sınırları içinde ise, il valisi veya görevlendireceği vali yardımcısı, diğer ilçelerde ise kaymakamlar tarafından bu tecavüz veya müdahalenin önlenmesine karar verilir ve taşınmaz mal yerinde zilyedine teslim edilir”.
Kısacası üç yıllık hukuk mücadelesi aldatmacasını kimse yemez.
Benim Projelerimden Alıntı Yaptı
On yıl süreyle (iki dönem) meclis üyesi olarak görev yaptığım Bakırköy’de 2014 seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisi Bakırköy Belediye Başkan Adayı olarak yaptığım çalışmalarda vatandaşların sorunlarını dinleyip projelerimi anlatmıştım. Bu sırada CHP adayı olan Bülent Kerimoğlu’yla NTV de canlı
yayına katılmıştık. Ben tv stüdyosundaydım Kerimoğlu chp ilçe binasında. Projelerimizi tanıtırken benim seçim kitapçığımda yer alan birkaç projeyi de kendi projesi gibi tanıttığı hala aklımda. Temenni ederim ki yeniden aday gösterilirsiniz sizinle projeleriniz hakkında tartışırız. 100 proje vaadiyle geldiğiniz Bakırköy’de hayata geçirdiğiniz bir projenizi göremediğimiz gibi aday olmanız halinde vatandaşlara neler sunacaksınız açıkçası ben de merak ediyorum.
Bir sonraki sayıda görüşmek üzere.

,