BAKIRKÖY BELEDİYESİ’NDE YÖNETİMLE BİRLİKTE
ZİHNİYET DE DEĞİŞTİ.

Değerli okurlar seçim süreci, yaz tatili derken sizlerden uzunca bir süre uzak kaldım. Bu sürede Bakırköy’de yaşananları da yakinen takip ettim. Yazılması gereken çok şey var. Ben konunun önemi ve güncelliğine istinaden sizlere düşüncelerimi aktaracağım. Umarım Bakırköylüler bahsedeceğim konulardan zararlı çıkmazlar.
YÜREKLİ MECLİS ÜYELERİ ARANIYOR
Bakırköy Belediyesi Meclisinin açılışının kısa bir süre sonrasında Sayın başkan meclisten yetki istiyor ve bu yetkiyi alıyor. Yetki aldığı konular tamamen meclis üyelerinin istişaresine ve onayına ihtiyaç duyulan konular, fakat meclis üyeleri yetkiyi hiç düşünmeden veriyor.
Meclis üyeleri size verilen yetkiyi ipotek ettiniz peki şimdi boş boş orada sayın başkanın yaptıklarını izleyip anlı şanlı rozetlerle nasıl dolaşacaksınız çok merak ediyorum.
Gelelim bir diğer konuya sayın başkanın kumar masalarında görüntüleri ortaya çıkıp medyaya yansıyor, sayfa sayfa haberler çıkıyor, bu da yetmemiş gibi yanında adı şaibelere karışmış, milyon dolarlarla yurt dışına kaçtığı ulusal basında yer almış, eski başkan yardımcısı Erkan Kılıç’la Belerus’ta görüntüleniyor. Gazeteci arkadaşlarımız boy boy fotoğraflar kullanıp, Erkan Kılıç’ın Belarus’ta ne işi var diye sorular soruyorlar konuyla ilgili hiçbir açıklama yapmıyorsunuz.
İşin daha da kötüsü mecliste 31 meclis üyesi var onlarda susuyor. Yürekli bir meclis üyesi, meclis kürsüsüne çıkıp, kardeş belediye ilan ettiğiniz Belarus’a mademki resmi bir ziyaret gerçekleştireceksiniz neden yanınız da meclis üyesi ya da belediye yetkilisi yok diye soramıyor. Gazeteci arkadaşlarımızın gösterdiği yürekliliği göremiyoruz. San ki Bakırköy Belediyesi’nin yaptığı yanlışlara muhalif olmak gazetecilerin işi. Meclis üyelerinin bir an önce kendine gelmesi lazım.
Bakırköylüler size o makamları onlar adına Bakırköy’ün haklarını koruyun diye verdiler. Görevinizi layığı ile yapamıyorsanız o makamları boş yere meşgul etmeyin.
GELECEĞİMİZİ İPOTEK ALTINA ALAMAZSINIZ
2004-2014 yılları arası Bakırköy Belediyesi Ak Parti Meclis Üyesi olarak görev yaptım. On yıllık görevim süresinde Bakırköy Belediyesine ait hiçbir menkul-gayrimenkul 29 yıllığına yap-işlet-devret sistemiyle ihaleye çıkmamış, böyle bir teklif gündeme dahi gelmemiştir. Meclis üyesi olduğum dönemlerde de Bakırköy’ü Chp’den seçilmiş Ateş Ünal Erzen yönetiyordu
Son günlerde gündeme gelen 29 yıllığına ihale edilecek olan Zuhuratbaba top sahası ve Yenimahalle’de yıkılan SSK binasının yanında ki basketbol sahası bu günkü durumuyla aynıydı. Gördüğüm kadarıyla aradan geçen beş yıllık sürede değişen tek şey, Chp’li belediye başkanının zihniyet değişikliğidir. Bu zihniyet değişikliğiyle halka rağmen benim, çocuklarımın ve Bakırköy halkının geleceğine ipotek koyamazsınız. Unutmayınız ki yanlış hesap Bağdat’tan döner.
KENTSEL DÖNÜŞÜM ŞART
Geçtiğimiz günlerde yaşadığımız deprem hepimizin yüreğini ağzına getirmişti. Yaşananlar sonrasında baktığımızda Bakırköy Belediyesi olarak depreme yönelik eski binalarla ilgili arpa boyu yol alınmadığını görüyoruz. Yenimahalle’de boşaltılan evler ve Yenimahalle Camisinin tehlike arz ettiğinden ibadete kapatılmış olması birer örnektir. Bakırköylüler hatırlayacaklardır, 2014 yılın da Ak Parti Bakırköy Belediye Başkan Adayıydım. Seçim çalışmalarım süresince vatandaşlara verdiğim net bir sözüm vardı. Belediye başkanı seçilirsem gerekli yasal düzenlemelerle kat infakı alıp kentsel dönüşümü hayata geçirecektim. Ada bazlı yapacak olduğumuz kentsel dönüşüm süresinde vatandaşlardan evlerinin yapımı için bir lira para alınmayacaktı. Beş yıl süresince Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu, çeşitli bahanelerle kentsel dönüşümle ilgili insanları oyaladığını gördük. Bunun en bariz örneği dönemim İmar ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki tarafından Bülent Kerimoğlu’na sarf ettiği “bu tam dayaklık” cümlesi medyada da yer almıştı. Sevgili dostum Yılmaz Bacacı konuyu köşe yazısında gündeme almıştı.
Yılmaz Bacacı’nın kentsel dönüşümle ilgili yazısının son paragrafın da Sayın Kerimoğlu’nun oldukça manidar bir açıklaması var. Sayın Başkan kendisine sorulan bir soruya “Bakırköy halkına söz vermeme karşın kentsel dönüşün sorununda adım atamamaktan dolayı üzgünüm” diye cevap vermiş.
Sayın Başkan, Ak Parti Meclis üyeleri kentsel dönüşümle ilgili size sınırsız destek vermişti. Hatta mecliste kentsel dönüşüm komisyonu dahi kurmuştunuz. Beş yılda Bakırköy’e bir tek çivi çakmadığınız gibi, hayati önem taşıyan kentsel dönüşümde de Bakırköylüleri sükûtu hayale uğrattınız.

,