Bugüne kadar,
Bakırköy’de bu kadar olumsuzluklar üst üste yaşanmamıştı

Bu kez tatilimiz biraz uzun sürdü. Bunun nedeni tabii ki ekonomik.
Değerli okuyucularım daha önce de sizlerle paylaşmıştım bir kere daha açıklamak istiyorum. Gazetemiz 27 yıldır aralıksız yayın hayatını sürdürüyor. Bu süre zarfında hiç kimseye bağımlı kalmadık. Tek bir abonemiz dahi olmadı. Kendi imkanlarımızla yolumuza devam ettik. Ekonomik şartların, özellikle kağıt fiyatlarının artması nedeni ile birkaç aydır sizlerle buluşamadık. Yüzlerce okurumuz telefonla arayarak kağıt cinsini değiştirmemizi, sayfa adedini düşürmemizi önerdiler.
Şartlarımızı zorlayarak bir kez daha sizlerle buluşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Aksama devam eder mi şu an bunu söylemek zor. Bekleyip göreceğiz.
Bu arada web sayfamızı değiştirerek haberleri günlük olarak takip etme imkanınız olacak. Bu konuda çalışmalarımız devam ediyor.
 Yayında olmadığımız günlerde Bakırköy’de  neler yaşandığını, gazetemizin sayfalarında göreceksiniz. İnanın Bakırköy kurulduğundan bu yana bu kadar olumsuzlukları bir arada yaşamamıştı.
Belediyemizin icraatlarına bakıyoruz, sanki bizim belediyemiz değil. Yaptıkları veya yapmaya çalıştıkları Bakırköylülerin mutlu ve huzurlu yaşamaları, sorunlarının giderilmesi yönünde olması gerekirken tam aksi uygulamalarla karşılaşıyoruz.
Bu arada her zaman ve her devirde olduğu gibi ortalarda dolaşan yalakalar aynı davranışlarını sergilemeye devam ediyorlar. Kerimoğlu’nun çevresinde birbirlerini iterek dolaşmaya aynı fotoğraf karesinde olabilmek için insan üstü çaba göstermeye devam ediyorlar.
Bunların yanında bir de bazı Sivil Toplum Kuruluşu adı altında sırıtarak ortalarda dolaşan yalakalara ne demeli. Kağıt üzerindeki yönetim kurulu üyelerini dahi bir araya getiremeyen bu kişiler utanmadan, sıkılmadan, arlanmadan hemen her gün sosyal medyada boy gösteriyorlar. Bakırköy’ün ve Bakırköylülerin adeta kanını emiyorlar. Bakırköylülerin gelecekte çekecekleri sıkıntıları bile bile kendi çıkarları için ihanet etmekten çekinmiyorlar.
Sivil Toplum kuruluşu adı altında Bakırköy’e ihanet edenleri yaptıkları ile birlikte açıklayacağımızdan şüpheniz olmasın.
Bu arada gerçekten tüzükleri gereği faaliyetlerine en iyi şekilde devam eden sayıları bir elin parmaklarını geçmeyen Türkiye’ye mal olmuş bazı Sivil Toplum Kuruluşlarının Bakırköy Şubelerini yukarıda yaptığım eleştirilerin dışında tuttuğumu bilmenizi istiyorum.
Gazetemizin başlığındaki haberimizi okudunuz. Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu’na çağrı yapıyoruz ‘’ Eğer samimi iseniz önce kendi belediyelerinizi düzeltin’’ diyoruz.
Bakırköy Belediyesinde yaşananlar ortada. Şeffaflık yok. Adam kayırma hiçbir yerde görülmeyecek boyutlarda.Yasaları yok saymak, uygulamamak, sıradan hale gelmiş. Tüm bunları yaparken de ‘’ kendilerini akıllı karşılarındakini aptal’’ zannediyorlar. Kısa süre sonra kimin akıllı, kimin aptal olduğunu hep birlikte göreceğiz.

Gelelim Sayın Ekrem İmamoğlu’na. Söylem ve davranışlarıyla yalnız İstanbulluların değil, tüm Türkiye’nin sevgi ve sempatisini kazandı. Ve Seçimlerde büyük bir başarı kazandı. Ancak ibretle izliyorum bugüne kadar CHP çatısı altında adeta vatandaşın kanını emen, her türlü yolsuzluğa karışmış, servet sahibi olmuş yakınen bildiğim bazı tipler İmamoğlu’nun yanından ayrılmıyor. Her türlü atraksiyona girerek koltuk kapma peşinde koşuyorlar. Bunlar kendilerini tanıyan vatandaşların gözünden kaçmıyor.
İmamoğlu bu tiplere belli oranda itibar etmese bile Genel Merkezin çok üst düzeyden gelen isteklerine de karşı koyamadığını görüyoruz.
Seçimden önce İstanbul Gönüllüleri adı altında örgütlenip İmamoğlu için çalışan gençlerin bir kısmını tanıma imkanı buldum. Bu gençlerle iftihar etmemek mümkün değil. Hepsi birbiriden değerli, birkaç lisan bilen, kariyer sahibi, dünyayla entegre olmuş bu gençlerin önünün açması gerekiyor.
Ne diyorum biliyor musunuz yıllardır milletin kanını emen partileri ele geçirmiş dinazorların yerine bu gençler geçebilse inanın her şey hayal dahi edemeyeceğimiz sürede yola girer.

Bu arada Bakırköy Belediye Meclisinin CHP’li üyeleri de kendilerini seçip onları o koltuğa oturtan Bakırköylülerin değil, Başkan Bülent Kerimoğlu ne derse onu yapıyorlar. Kişiliklerini bir kenara bırakmışlar adeta el kaldırma memuru gibiler. Geçtiğimiz ay Mecliste Zuhuratbaba mahallesinde bulunan  Yücespor’un kullandığı sahayı 29 yıllığına kiralama yetkisini Kerimoğlu’na verdiler. AKP ve MHP red oyu kullandı. Oraya iş yerleri, 4 kat otopark ve üst kata da kafeterya yapılacakmış. Tabii ki halk ayaklandı. İmza kampanyası yaptılar. Binlerce imza toplantı. CHP dışındaki siyasi partiler adete ayaklandı.
Sonuç ne mi olacak? İmam bildiğini okuyacak. Kerimoğlu koltuğundan indikten sonra bir kez olsun Bakırköy’e uğramayacak. Bakırköy dışından Bakırköy Belediye Meclisine gelenler geldikleri yere dönecek, Bakırköylü Meclis üyeleri de Bakırköy’de kalsalar bile yaşamları boyunca başları eğik dolaşacaklar.
İmamoğlu’nun çok geç olmadan Bakırköy Belediyesini teftiş etmesini umuyoruz.