Bekle İBB Başkanlığı Bülent Kerimoğlu geliyor
Bülent Kerimoğlu Bakırköy halkına kazandırdığı hayali projelerle Kemal Kılıçdaroğlu’nun takdirini kazanmış olmalı ki İBB’ye göz kırpıyor.

Kerimoğlu İBB Başkanlığı’na Göz Kırpmış
Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu, bir internet gazetesinin haberine göre İBB Başkanlığı’na göz kırpmış. Hatta Kerimoğlu, sosyal medya hesabından paylaştığı “Susuzluk” diyerek geldiler. SELE KAPILIP gidecekler… AKP’nin 25 yıllık İstanbul iktidarına son vereceğiz. #beklebiziİstanbul” şeklinde oldukça iddialı bir söylemde de bulunmuş. Kendi ifadesine göre siyasi yaşamı boyunca girdiği tüm seçimleri kaybeden Kerimoğlu, sanırım Bakırköy Belediye Başkanı seçildiğinde seçimi kişisel becerisiyle kazandığını düşünüyor. 1999-2014 yılları arasında üç dönem Şişli Belediye Başkanlığı yapan Mustafa Sarıgül, İBB adaylığında bu başarıyı yakalayamamışken 3,5 yıldır Bakırköy’e bir tek çivi çakmayan Bülent Kerimoğlu mu başaracak? Yolun açık olsun Kerimoğlu, sanırım gittiğine en çok Bakırköylüler sevinecektir. Hani seçimler öncesinde sözünü ettiğin 5 prestij projen vardı ya İBB başkanı olunca onları da hayata geçirir Bakırköylüleri daha çok sevindirirsin. Bak kehanetlerin de tutuyor Kadir Topbaş sele kapılıp gitti.
Biyografi Değil Projeleri Uygulamak Başarıdır
Ak Parti İlçe Başkanı Aysun Çeliker, iki kez internetten yayın yapan bir gazete tarafından Bakırköy’ün en başarılı ilçe başkanı olarak gündeme getirildi. Belki gözümden kaçmıştır diye haberi defalarca okudum. Ancak biyografinizden ve aile fotoğraflarınızdan başka bir şey göremedim. Biliyorum Bakırköy Belediyesi yetkisinde olan her hangi bir noktada proje yapma gücünüz yok. Sizin yerinizde olsam yıllardır görüntüleri iç sızlatan İstanbul ve İncirli Caddeleri’ni İBB’nin gücünü kullanarak modern bir hale getirir, caddelerin giriş ve çıkışlarına bu cadde “Ak Parti İlçe Başkanı Aysun Çelikler tarafından İBB’ye yaptırılmıştır” yazılı afişlerle donatırım.
Hatta bununla da yetinmeyip, Bakırköy’de yayın yapan tüm gazeteleri ziyaret eder İstanbul ve İncirli Caddesi projelerini nasıl hayata geçirdiğimi anlatır, en başarılı ilçe başkanı payesini kapardım.
Kerimoğlu’nun Tarık Akan Sevdası
Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu’nu bir Tarık Akan sevdası almış yürümüş. Kerimoğlu, merhum Tarık Akan’a o kadar sevdalanmış ki Ataköy 5. Kısım’da var olan Tarık Akan Kültür Merkezi sevdasını durdurmaya yetmemiş. Israrla ikinci kültür merkezini yapmaya karar vermiş. Öylesine ısrarlı ki Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yaklaşık bir yıl öncesinden temelini attırdığı halde şimdiye kadar bir arpa boyu yol alamamış. Para bulamamaktan, bürokrasi engeline takılmaktan, yetkisinin yetersizli-ğinden yılmayan Kerimoğlu, bunların üstesinden gelebilmek için meclisten yetki istedi.  Yetkiyi de aldı.
Eh artık engel de kalmadı.
İkinci Tarık Akan Kültür Merkezi’nin 2018 yılının 16 Eylül’ünde hayırlısıyla açılışını da yaparsınız.
Malum 16 Eylül Tarık Akan’ın ikinci ölüm yıldönümü olacak. Tarık Akan’ın ölümünün birinci yıl dönümünde yalnızca mezarı başında katıldığınız anma töreni kutlamaları geçmişte (merhum) Ali Özütemiz (Kıvırcık Ali)’e yaptığınız kutlamaları da gölgede bıraktı.
Bu hızla giderseniz ikinci yılında kültür merkezini açarsınız. Sizi kimse tutamaz, demek isterdim. Ancak gördüğüm kadarıyla ya bu sevda bitecek ya da Tarık Akan sevdası meclisten aldığınız yetkiyle birlikte sizi bitirecek.
Gözünüz Aydın Bakırköylüler Misafirhaneniz oldu
Yıllar öncesinde Osmaniye Mahallesi muhtarlık binasının yanında bir sağlık ocağı vardı. Öylesine bereketli ya da kısmetsiz binaymış ki sürekli evrim geçiriyor. Diş kliniği, öğrenci yurdu ve çocuk diş ünitesi gibi ünvanlar da aldı. En son ünvanı “Bakırköy Belediyesi Cafer Boy Misafirhanesi” beni de oldukça şaşırttı. Şaşkınlığımı gidermek için sayın Bülent Kerimoğlu’na soruyorum;
1. Bakırköy Belediyesi personelinin yararlandığı özel bir sosyal tesisi yokken misafirhaneye çok mu ihtiyaç duydunuz?
2. Bu misafirhanede kimler ağırlanacak?
3. Cafer Boy kimdir? Bakırköy Belediyesi’nin böyle bir tesise ismini verdiği kişiyi tanımak Bakırköylüler’in de en doğal hakkıdır.
Tarihsel bir kişilik mi, yoksa Bakırköy ilçesine önemli katkılar sunmuş biri mi?
Hangi gerekçeyle bu isim verildi?
Şimdiye kadar sorduğum hiçbir soruya cevap vermediniz. Bu sorularımı yanıtlarsanız söz bende buradan cevaplarınızı yazacağım.
Fildamı’nda Neler Oluyor?
Kısa bir süre öncesinde göstermelik kazılar yapılarak halka kapatılan Fildamı’nda neler oluyor? Dolmabahçe’de tartan pist yokken zamanın belediye başkanı tarafından Osmaniyeliler’in spor yapmaları için tartan pist yapılan
Fildamı’na Bakırköy Belediyesi vatandaşın bırakın spor yapmasını içeriye girmesini bile yasaklamış.
Yapının kendisinin tarihi eser olduğu bilinirken burada 1.5-2 metrelik göstermelik tarihi kazı yapılmış olması da kafalarda soru işareti bırakıyor. Yıllarca Bakırköylüler’e iftar yemekleri verilen alana Bülent Kerimoğlu’nun orayla ilgili projelerim var dediği dedikodu mu yoksa gerçekten oraya uygun bir projeniz var mı? Yoksa Osmaniyelilerin spor yapmalarını engelledim diyerek özür mahiyetinde oraya bir iki tane halı saha yerleştirip yanında kafelerle beraber birilerine ihale mi edeceksiniz? Haber kuşları kulağıma öyle fısıldadı da.

Yahya Göktaş Başkanlığa Soyunmuş
Yazılıp çizilenlere ve söylenenlere bakılacak olursa Bakırköy Belediyesi CHP’li Meclis Üyesi Yahya Göktaş, gelecek seçimlerde Belediye Başkanı aday adayı olacakmış.
Bakırköy’den aday olamayacağına kanaat getirmiş olmalı ki hedefinde de Küçükçekmece ilçesi varmış. Aday olduğunda Bakırköy’de neler yaptıklarını, hangi başarılı projelere imza attığını, Bakırköylüler tarafından nasıl tanındığını Küçükçekmeceliler’e anlatır.
Bilinçli seçmen doğal olarak kime oy vereceğini bilmek ister. Oy vereceği insanı tanımak için  Bakırköy’de neler yaptın diye sorduklarında, neler yapmadım ki der soruya “Şenlikköy delege seçimlerinde kavga çıkardım. Yolsuzluk rüşvet olaylarında gazetelerde boy boy haberlerle adım anıldı. Hürriyet Gazetesi köşe yazarı Yalçın Bayer’in yazısında rüzgar gülü olarak lanse edildim. Meclis salonunda bir basın mensubuna fiziki ve sözlü saldırıda bulundum. Kendi partimden arkadaşlarımı karaladım. İl disipline sevk edildim. Bu başarılı çalışmalarıma istinaden de sizin oylarınızla belediye başkanı olmak istiyorum.” şeklinde yanıt verirsin. Bunlar Küçükçekmeceliler’i ikna etmene yetmezse basın mensubu olarak ben yardımcı olurum.

Adil Emecan Sahalara İniyor
1994-1999 yılları arasında Zeytinburnu Belediye Başkanlığı görevi yapan Dr. Adil Emecan, 2019 yerel seçimlerinde CHP’nin adayı olmak için sahalara inmiş. Mevcut Zeytinburnu ilçe örgütü ve ilçede bulunan birçok dernek ve STK’ların da desteğini almış gibi görünen Emecan, sanırım 2009 yılında Murat Aydın’a kaybettiği rövanşı alacak gibi. Emecan’ın rövanşı almasındaki en önemli faktörlerden biri Zeytinburnu nüfusunun Karadeniz yoğunluklu ve kendisinin de Giresun kökenli olmasıdır. Bunun yanında Mevcut Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın’ın son dönemlerde adının olumsuzluklar ve başarısızlıklarla anılıyor olması da Emecan’ın seçilme şansını bir tık daha artırıyor gibi görünüyor.

Bakırköy Belediyesi’nden Kim Kumarhanede Pişti Oldu?
Aylar öncesinde Adil Orbay kim? Bakırköy Belediyesiyle ne tür bağlantıları var? Şeklinde bir soru sormuştum. Bugüne kadar da bir açıklama almadım. Geçenlerde bir dost sohbetinde de konusu geçti. Dostumun bana söylediği de oldukça ilginç. Ben onu Bakırköy Belediyesi yetkilileriyle Kıbrıs’ta bir otelin kumarhanesinde gördüm demez mi. Bende soruyorum, belediyeyle bağlantısı olmayan kişinin belediye yetkilileriyle kumarhanede ne işi var?

NOT: Yazılı bir açıklama gönderirseniz buradan yayımlarım.