Hakkında açılan davalar Bülent Kerimoğlu’nu makamından edebilir

İnternetten yayın yapan gazetenin biri “Başkan Kerimoğlu haklı çıktı” şeklinde manşet atmış. Sonucu kesinleşmemiş bir mahkeme kararında haklı olduğunu söylemek taraf olduğunu göstermekten başka bir şey değildir. Danıştay’ın kararı beklenmeden, karar onanmadan Kerimoğlu nasıl haklı çıkılır anlaşılır değil. Dr. Kemal Naci Ekşi’nin Bülent Kerimoğlu hakkında açtığı kişisel davada 16.04.2018 günü alınan 99 no’lu ara karar da Danıştay yolu açık olmak üzere karar verildi demiş. Karara itiraz hakkını kullanan Naci Ekşi, Danıştay’a verdiği dilekçesine, alınan kararın yanlış olduğunu gösteren oldukça kalabalık ve yeni belgelerin olduğu bir dosya sunmuş. Altı ay öncesi alınan bir ara kararın Danıştay süresi devam ederken, adaylık müracaatlarının başladığı bir sürede gündeme getirilmesi Kerimoğlu’nun haklılığını gösterme çabasından öteye gitmez.
BAKIRKÖY BELEDİYESİ UYGULAMALARI HUKUKSUZ MU?
Halen Bakırköyspor Vakfı’nın kullanım hakkına sahip olduğu kapalı spor salonlarının olduğu yerde Bakırköy belediyesinin hiçbir hakkı yokken ticari faaliyetler yapıldığını görüyoruz. Vakıf yetkililerinin verdiği bilgiye göre söz konusu yerde yürütülen faaliyetler tamamen hukuka aykırı bir şekilde sürdürülüyormuş. Hemen her platform da demokrasiden hukuktan dem vuran Kerimoğlu, Bakırköy Belediyesi’ne ait olmayan bir yerde yürüttüğünüz faaliyetlere ne demeli. Yaptığınız bu uygulamayla ilgili hakkınızda dava açıldığını da Bakırköylülere hatırlatalım. Açılan davaların sadece bununla sınırlı olmadığını da biliyoruz. Bakırköyspor Vakfı’nın yıkım süresi ve sonrasında açtığı ceza ve tazminat davaları hala mahkeme sürecinde olduğu için mahkemeleri etkilememek adına çok fazla detay yazmıyorum. Ancak söylenenlere bakılacak olursa Bakırköy Belediyesinin yüklüce bir tazminat ödemek zorunda kalabileceği ön görülüyor.
KERİMOĞLU’NA 11 YILLIK CEZA DAVASI AÇILDI
Bakırköy Belediyesi’nin şu ana kadar Bakırköyspor Vakfı adına kesinleşmiş bir kararı ya da Kerimoğlu’nun haklı olduğunu gösteren sonuçlanmış bir mahkeme olmadığını görüyoruz. Bunun yanında Vakıf’ın açtığı kurumsal davalar dışında Kerimoğlu hakkında Alper İnanç tarafından açılan bir dava var. Savcılığın kamu gücünü kullanarak darp ve linç girişiminde bulunmak suçlarından 11 yıla kadar ceza istendiği bir dava açıldı. Ceza alması halinde Belediye Başkanlığı görevinin düşebileceği davanın duruşması önümüzde ki günlerde görülecek. Bakırköylüler bilsin istedim.
ATAVAK YÖNETİCİLERİ NEDEN SUSUYOR?
Resen ada ve parsel numaralarını değiştirerek işgalci konumda gösterdiğiniz Ataköy Kültür Eğitim ve Spor Vakfı arazilerinin tümünü boşaltma kararı alıp, yalnızca vakfın idari binasını yıkarak tahliye edilmesi hangi akla hizmet etmektir. İşletme ruhsatı, imarı ve bina yapı kullanma belgesi olmayan ticari İşletmelerin tahliyesi gerekirken, gelirleriyle dar gelirli 101 öğrenciye her ay 200 lira burs sağlayan Vakfın tahliye edilmesi akıllara ziyan bir durum. Vakfın kuruluşundan bu yana büyük çabalar göstererek mücadele eten Özcan Atamer’in tenis kortlarını kendi çabalarıyla yaptırdığını biliyoruz. Vakıf yönetiminde bulunan arkadaşların ticari faaliyet gösteren birimlerin tahliye edilmeyip, yalnızca vakıf odasının yıkılması konusuna sessiz ve duyarsız kalmaları da akıllarda soru işareti bırakıyor. Burs alan çocuklarımızın burslarını keserek onları zor durumda bırakmak hangi vicdana sığar? Sayın Bülent Kerimoğlu, halen ticari faaliyetlerini sürdüren işletmelerin ruhsatlarının olmadığı söyleniyor. Söz konusu işletmelerin ruhsatları varsa açıkla Bakırköylüler öğrensin. Ruhsatlar hakkında açıklama yapmaz ve sessiz kalırsanız, suça ortaklık etmiş konumunda olursunuz.
BOTANİK PARK AMACI DIŞINA ÇIKMAYA BAŞLAMIŞ
Ateş Ünalerzen’in Bakırköylüler ve tüm İstanbulluların doğayla buluşmasını sağlamak düşüncesiyle milyonlarca dolarlık rantın önüne geçerek açtığı Botanik Park her geçen gün ticaret alanına dönüşerek betonlaştırılıyor. Son günlerde göze batan özel oturma alanının Bülent Kerimoğlu’na özel olarak yapıldığı dedikoduları almış yürümüş. Çocukların ilgiyle izledikleri dinozorların, onarım için kaldırılması sonrası akıbetinin ne oldu tam bir muamma. Vatandaşların doğayla buluşup yeşille kucaklaşmak için geldikleri Botanik Park’ta verilen vale hizmeti de tepkilere neden oluyor. Kısacası bakıldığında Botanik Park’ın park olmaktan çıkıp, ticaret alanına dönüşme yolunda olduğunu görüyoruz.