ÇINAR AĞACI…

Sıcak geçen bir yaz tatilinin sonunda siz Ataköy Gazetesi okuyucularına merhaba, her şey gönlünüzce olsun. Yeni öğretim yılında öğrencilerimize başarılar dilerim.
Çınar Ağacının 1. Kolu
1974 yılında Kıbrıs Barış Harekatı’nda bizim özgürlüğümüz için Kıbrıs’ta yaşayan Türklerin özgürlüğü için canı pahasına savaşan ve savaşta gazi olan Paraşütçü Komando Teğmen Cahit Önder’e olan saygımızı unutmamak ve ona yaşadığı sürece fikirlerini anlatmak tek dileğimiz savaş sırasında Türk Devletine Akdeniz’de ebedi bir uçak gemisi kazandıran 43 Yıldır bu gururla yaşayan bu değerli gazilerimizi saygıyla anıyoruz. Çanakkale’de yaşamını idame ettiren Cahit Önder’in Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e olan hayranlığını unutmamak gerek. Çanakkale’de İstanbul’da Atatürk belgesellerine imza atan Çanakkale Savaşlarını adeta canlı gibi anlatan değerli büyüğümüz gazi Cahit Önder Abimiz Çanakkale Seramik Fabrikaları Basın Danışmanlığı görevinde de bulundu.
Kendi yaşamını Geyikli’de Asos’ta ailesiyle birlikte devam ediyor.
Gaziler gününde Kıbrıs gazimizi saygıyla anıyor, yaşamında başarılar diliyorum.
TV kanallarında açık oturumlarda savaş yıllarını ve belgeseller konusunda titizliğini hiç gizlemeyen ve devamlı oku oku oku kitap oku dediğini hiç unutmuyorum.

Çınar Ağacının 2. Kolu
ALİ ŞEN (ÇANAKKALE’DE İNŞAATTA 1 NUMARA)
Çanakkale Ezine Kızılköy’de dünyaya geldi. Babasını küçük yaşta kaybetti. Babasının elini hiç tutamadı, yetim büyüdü. Okudu, çalıştı ve şuanda Çanakkale işadamlarımızın arasında yerini aldı. Hiç menfaat beklemedi ileriye dönük projeler üretti. Çanakkale’de İnşaat sektöründe en ön sırada yerini aldı. Güven veren karakteriyle ve düzgün kişiliğiyle kısa zamanda Çanakkale ve yöre halkının beğenisini kazandı. İnsanlara değer veren ve hiçbir zaman para hırsına esir olmayan, düşkünün yanında olan  Sn. Ali Şen’i tebrik ediyor, çalışma ve yaşamında başarılar dilerim.
Her şey gönlünüzce olsun...