ONURLU MÜCADELE…

Çok değerli Ataköy Gazetesi okurları, Atatürkçü laik, cumhuriyetçi tüm kardeşlerimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyorum.
İstanbul’un gecekondu semtlerinden birinde yaşayan 2 çocuk annesi; Asya Taşdemir’in hayatla mücadelesini kısada olsa size aktarmayı düşündüm.
Asya hanımın 2 çocuğu var, Biri kız, diğeri erkek. Kız çocuğu Sidal’ın doğumundan beri çektiği çile omurilikte kis teşhisiyle ameliyat oluyor ve bu ameliyat her sene tekrarlanması gerekiyormuş. Doktorların bilgisine göre Sidal’ın yaşaması için bulguların incelenmesi ve her yıl aynı şekilde ameliyat olması gerekmekteymiş. Asya Hanım kocasından ayrılmış bir şirkette asgari ücretle 14 saat çalışarak çocuklarına bakıyor, o kadar darbeler yemesine karşın hayata küsmemiş. Mücadele etmiş, gece kondu semtindeki evi bile kira.
Kendisine telefonla ulaştığımızda, neredeyse ağlamaklı konuşması bizleri de derinden duygulandırdı. Çocuklarına geleceğini hazırlamak için iyi bir eğitim almak tek bir dileğim diyor. Yarın ben olmasam da onları kendi ayaklarının üzerinde durabilmeleri için çalışıp, didinip onları üzmemek için gayret ettiğini söylüyor. Hiçbir hayır kurumundan, en güzel ayakkabıları giymek, markalı pantolon, gömlek giymek, lüks arabalar almak için kurumlara gidip para talep etmedim, edemezdim diyor.
Her kuruma gittiğimde yetkili kurumlar bana tavsiye veriyor, evlenmemi istiyor ben de bunun yanlış olabiliceğini anlatıp oradan ayrılıyorum. Yıllar su gibi geçiyor mücadeleme ortak olacak duyarlı insanların da olduğuna inanıyorum. Kendim için değil çocuklarımın iyi bir eğitim alması için bu duyarlı insanların çocuklarımın ellerinden tutacaklarına inanıyorum ve yardımlarını bekliyorum. Ben  yarın öldükten sonra çocuklarının açıkta kalmaması için elimden geleni yapmaya devam edeceğim. Bu duyarlılığınızdan dolayı size ve Ataköy Gazetesi’ne teşekkür ediyorum.
İnsanlar yaşadıkları sürece acıyı, tatlıyı, gülmeyi, ağlamayı bilirler. Ama ben hep ağlıyorum fakat hayata da tutunmaya çalışıyorum.
Bu onurlu mücadelesine devam edeceğini söyleyen Asya hanımın bu duruşunu da takdirle karşılamak gerekir.

İLETİŞİM: 05326123862

HER ŞEY GÖNLÜNÜZCE OLSUN...