ZOR BİR DÖNEM...

Değerli Ataköy Gazetesi okuyucuları; ülkemizdeki sorunları yakından takip ediyorsunuz.
Zor bir dönemden geçiyoruz. Okuduğunuz gazeteyi her ay sizlere ulaştıran ve yoğun çabalar harcayarak, titizlikle ve doğruları öğrenme hakkına sahip olan siz Ataköy Gazetesi okuyucularımız, bu gazeteyi okuduğunuzda, gerçeklerle yüzleşirsiniz.
Başta Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Özcan Atamer olmak üzere, bu gazeteyi titizlikle hazırlayıp sizlere sunan Sn. Arzu Girit’e teşekkürlerimizi iletmek istiyor ve bu gazeteye sahip çıkalım diyorum.
Ülkemiz zor bir dönemden geçiyor. Ekonomi günden güne aşağıya doğru ivme gösteriyor. Yaşam zorlaşıyor, alım gücü azalıyor. Birlik ve beraberliğimiz için olumlu adımlar atılması gerekiyor. Öfkeyle kalkan, zararla oturur. Bu güzelim vatanımızı bizlere emanet eden, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ülkemizin bu halini görse, vay benim kurduğum bağımsız ülkem ne hale gelmiş demez mi? Burada herkese görev ve iş düşüyor. Herkesin elini taşın altına koyması gerekmektedir. Korkunun ecele faydası yoktur, bunu herkes biliyor.
Bizler, bu Laik Cumhuriyeti ilelebet koruyacağız. Buna da söz veriyoruz. Yakın komşularımız bile bizi sevmiyor. Suudi Arabistan’dan gelen haberlere bakın. Komşu, komşunun külüne muhtaçtır.
İşsizliğin hat safhaya ulaştığı bir dönemdeyiz. Buna çözüm için gerekli adımların atılması gerekiyor, bunu da Maliye Bakanı bizzat kendisi açıklıyor.
Barışın, huzurun olduğu bir ülkede yaşamak herkesin hakkı.
CHP’nin Küçükçekmece İlçe Kongresi geçen pazar günü yapıldı. Geniş katılımın olduğu kongrede başkan adaylarından Turgay Özcan, CHP’nin Küçükçekmece İlçe Başkanlığı’na geçildi. Arkadaşımıza başarıları dileriz.
Ülkemizde yoksulluk, rüşvet, menfaat diz boyu. Türk askerine “at” eti yedirmeye çalışarak kendine menfaat sağlayan, kişi veya kurumlardan ne beklersiniz?
Ülkemizin temel taşlarını yıkmak isteyenler yanılıyorlar, bu ülke yıkılmaz. Dimdik ayakta bütün zorlukların üstesinden gelecek güçteyiz.
Yeni yılınızı en içten dileklerimle kutlar, her şeyin gönlünüzce olmasını dilerim...