DAHA NİCE YILLARA…

Çeyrek asırı geçen bir zamanda her ay düzenli olarak okuyucusunun huzuruna çıkan Ataköy Gazetemizin, şubat ayında 26. yaş gününü okuyucuları ve Bakırköylülerle birlikte kutladık.
Daha nice yıllar kutlamak üzere ayrıldık. Bakırköy’e hizmet etmiş eski Bakanlar, Belediye Başkanları bu gecemize onur verdiler. Yalnız bir kişi eksikti.
Şu andaki Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu bu gecemize katılmadı. Kendisi bilir. Orda bir köy var, o köy bizim köyümüzdür. Siz gelseniz ne olur, gelmeseniz ne olur.
26. yaş günümüzü mutlu ve neşeli olarak kutladık. Başta yönetim kurulu başkanımız Sn. Özcan Atamer ve gazetenin yıllardır zahmetini çeken Arzu ve Yaprak kardeşlerimize çok teşekkür ederiz ve daha nice yıllar dileriz.
BİR MEKTUP     
Geçenlerde bir mektup aldım. Türkiye’nin her bir tarafında görev yapan Orman Muhafaza Memurları dertlerini anlatmış bu mektupta. Okudum, gerçekten de haklılar.
Ormanlarımızı gece gündüz, yaz kış demeden yangın ve kaçakçılıkla mücadele eden ormancılarımız.
Orman
Muhafaza Memurları kolluk kuvveti ve fiili görev tazminatı alamamaktalar. Kamuda emsal görev yapan başka kurumlardaki memurlar haklarını alırken Orman Muhafaza Memurları bu haktan mahrum ediliyorlar. Ayrıca rotasyon diye çıkarılan zorunlu tayin uygulaması ile aile bütünlüğü bozulmuş zorla başka yerlere tayinler çıkarılmıştır.
Emekli olan Orman Muhafaza Memurları’nın yerine yenisi alınmayınca bu yük daha da artmıştır. Çok zor şartlar altında görev yapan bu memurlarımıza sahip çıkalım. Sadece huzurlu bir ortamda adilane bir yönetim ve uygulama istediklerini bildiriyorlar.
Kolluk kuvveti sınıfına alınmak, zimmet olayının kalkması ve fiili yıpranma payının verilmesini istiyorlar.
Rotasyonun kalkması, taşıdıkları silaha harç ödemesinin alınmamasını istediklerini yazmışlar.
Biz de ilgili Orman Bakanlığı’na bu durumu bildirir acilen çözüm bulunmasını bekleriz.
Her şeyin gönlünüzce olmasını isteriz...