HAYDİ HAYIRLISI…

Bundan iki, üç ay önce bir yazımda ekonominin günden güne kötüye gittiğini ve sonuçların tamir edilemez duruma geleceğini yazmıştım. Ve üç ay sonra patlak veren ekonomi Baskın seçimi gündeme getirdi. Tarım bitmiş, üretim yok, tüketim diz boyu. Nasıl dayanır ki, h er şeyimiz ithalat. Sıcak para girişi de durunca olan oldu. Artık satacak yer de kalmadı. Bu seçim zorunlu seçim haline geldi. Haydi hayırlısı.
               Her şey Türkiye’ de hayali şirketlerle trilyonları vuranlar bir bakmışsın Uganda’ya kaçmış milletin parasını yiyor. Aklımın ermediği, Devlet protokolü, valisi Belediye Başkanları ve diğer devlet görevlileri bunlara eşlik ederek açılışlara katılmaları. Nasıl olurda bunlara öncülük ediyorlar, aklım ermiyor.
               Erken seçim mi, zorunlu seçim mi , baskın seçim mi? Şartlar bunu gerekiyordu öyle de oldu. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet Halk Partisi, Demokrasi adına güzel bir duruş sergiledi ve herkesin takdirini kazandı ve rüzgârı arkasına alıp götürdü.

               TBMM’de grubu bulunan tüm partiler ittifak yapabilirler. Sanıyorum Saadet partisi de ittifaka katılacak ve seçime adeta iki parti girecek gibi. Uyum yasalarının geçmesiyle seçim takvimi açıklanacak ve partiler erken seçime gidecek. Bundan çıkan sonuç ise demokrasinin kazanılması hür parlamenter rejimin işlenmesi olacaktır.

               Burada tüm partilere büyük görevler düşüyor önce vatan gerisi teferruattır. Onun için fikirlerin birleşmesi ortak hareket edilmesi kaçınılmazdır. Ona göre tüm parti başkanları, devletini, milletini sevenler kenetlenmeli güç birliği yapmalı ki yapılıyor bizleri sevindiriyorlar. CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu üstün bir zekâ ile olaylara set kurdu ve partisini bırakıp vatanına, ülkesine olan aşikârlığı ile tüm gönülleri fethetti. Daha önceki hatalara düşmedi. Düşünün bir Ekmelettin faciasını. MHP’nin tuzağına düştü. Aynı hatayı bu sefer yapmadı. Ortak bir aday ilk seçime girerlerse kazanırlar. Hayırlısı olsun. Bu seçimlerde İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Bursa çok önemini arttırıyor. Buralara daha çok önem verilmeli diye düşünüyorum. İyi parti propagandası yürütülmesi de unutulmamalı. Her seçmene ulaşılmalı sorunlarını dinlemeli ve çözüm üretilmeli ki buda yapılacaktır hiç kuşkum yok.
               Bakırköy Belediyesinde yıllarca görev yapmış, üstün başarılara imza atmış Zafer Çoksüer ve Zeki Topal arkadaşlarımıza başarılar dilerim. Zafer arkadaşımızın kızı Bilgenaz hakkın rahmetine kavuşması dolayısıyla Yeşilyurt’taki camide okuttuğu Mevlidi Şerif de hayırlı olsun Allah Kabul etsin dileklerimizde aileye ’de sabırlar dilerim.

                                            Her şey gönlünüzce olsun.